התיעוד מעיסאוויה

פציעת הילד בעיסאוויה: שני שוטרים נחקרו באזהרה

החשד: אחד מהשוטרים ביצע ירי של כדור גומי שפצע את בן ה-9. השניים שוחררו בתנאים מגבילים
סולימאן מסוודה
20 בפברואר 2020
20:33

המחלקה לחקירות שוטרים חקרה היום (חמישי) שני שוטרים מירושלים בחשד שאחד מהם גרם לפציעתו של הילד בן ה-9 בשכונת עיסאוויה, בזמן פעילות מבצעית באזור ביום שבת. על פי החשד, אחד מהשוטרים ירה כדור ספוג ופצע את הילד, מאלק עיסא, בפניו. השוטרים נחקרו באזהרה ושוחררו בתנאים מגבילים, חקירתם תימשך בימים הקרובים. 


בתיעוד ממצלמת אבטחה סמוכה למקום האירוע, שפורסם בכאן חדשות, נראה עיסא יוצא מחנות ורץ לעבר צומת סמוך. לאחר כמה שניות נראים אנשים שחלפו במקום כשהם מתכופפים בבת אחת - ככל הנראה מהרעש שיצר שימוש המשטרה באמצעים לפיזור הפגנות. כעבור כמה שניות נראים צעירים נושאים את הילד בריצה למכונית שמפנה אותו לבית החולים הדסה הר הצופים.

רגע הפגיעה עצמו אינו מתועד, אך המשטרה אישרה שהשתמשה באמצעים לפיזור הפגנות בזמן פציעתו של עיסא. יש לציין כי בסרטון לא רואים עימות או הפרות סדר כולשהן בין הקהל לבין כוחות המשטרה שנמצאים באזור.

בתחילת השבוע פורסם בכאן חדשות כי בדיקת בית החולים הדסה עין כרם העלתה ממצאים לא חד משמעיים - שמראים כי ייתכן שהילד לא נפגע מירי כדור ספוג, כפי שטוענת המשפחה. מבדיקות הגורמים הרפואיים לא ניתן להסיק מה פגע בילד ממזרח ירושלים, וייתכן כי מדובר גם בפגיעת אבן שהובילה לפציעה בפניו ובראשו.