איחוד אב ובנו
צילום: מהרשתות החברתיות

לאחר 20 שנה: שני תינוקות סעודים שנחטפו שבו הביתה

השבוע תפסו השלטונות את החוטפת, והבנים האבודים נפגשו לראשונה עם הוריהם הביולוגיים | ברשת של השכן
רועי קייס | העולם היום
21 בפברואר 2020
08:56

התרגשות בסעודיה: לפני 20 שנה אישה חטפה שני ילדים מבית חולים בעיר א-דמאם במזרח המדינה. עד השבוע האחרון לא היה ברור מה עלה בגורלם, אך בימים האחרונים השלטונות בסעודיה עצרו אישה בשנות ה-50 לחייה כשניסתה להוציא להם אזרחות, והתברר שמדובר באותם תינוקות שנחטפו. אחד מהם הוא מוסא עלי אל-ח'ניזי, שנפגש בימים האחרונים לראשונה עם אביו ואמו. תיעוד המפגש ריגש גולשים רבים במדינה. 

ה"מוסר המצרי" בסכנה בגלל שיר פופולארי שמזכיר אלכוהול וחשיש

השיר "הבת של השכנים" יצא לעולם בחודש דצמבר, ומאז יש לו יותר מ-100 מיליון צפיות ביוטיוב. את השיר מבצעים שני זמרים, לא מהשורה הראשונה, בשם חסן שאקוש ועומאר כאמל. הסיפור של השיר מאוד פשוט: גבר מצרי שמחזר אחר הבת של השכנים והיא לא ממש מחזירה לו אהבה. אחת משורות השיר עוררה ביקורת נוקבת נגד הזמרים - בשורה נאמר כי אם היא לא תיענה לחיזורים, אז "אני אשתה אלכוהול וחשיש" - שאסורים כמובן לפי האסלאם.

הכתב הסעודי שלא לוקחים כל כך ברצינות 

מוחמד אל-ערב הוא השליח בתימן של הערוץ אל-ערבייה והערוץ אל-חדת', ערוצים פרו סעודיים שמשדרים מהאמירויות. השבוע אל-ערבי הפך לשיחת היום בגלל הקטע מהעיר מא'רב, ששוכנת צפונית מזרחית לבירה צנעא. הכתב דיווח על הקמה של שדה תעופה במימון סעודי, כשברקע התמונה לא רואים דבר מלבד מדבר. ההטייה של הכתב, שמספר על הטוב שהסעודים מרעיפים על תימן על רקע מדבר ריק, שעשעה את מגישת החדשות, שלא הצליחה לעצור את הצחוק.