תיעוד מתוך הפרת הסדר בשומרון, היום
-

תיעוד: סלעים הידרדו משופל צבאי לעבר מתפרעים פלסטינים

מדובר בסלעים שהציבו הפלסטינים כדי לחסום את הכביש לתנועת כוחות הביטחון במהלך הפרת הסדר. השופל הצבאי בלם במהירות והסלעים הדרדרו ממנו לעבר הפלסטינים, שלא במכוון
כרמל דנגור ועומרי חיים
21 בפברואר 2020
18:20

שופל צבאי תועד היום (שישי) נוסע במהירות ברחוב מרכזי בכפר הפלסטיני קדום שבשומרון. בסרטון נראה השופל מדרדר סלעים לכיוון מתפרעים פלסטינים שיידו בקבוקי תבערה ואבנים לעבר כוחות הביטחון. מדובר בסלעים שהציבו המתפרעים כדי לחסום את הציר.


תגובת דובר צה״ל: היום בשעות הצהריים התנהלה הפרת סדר בהשתתפות כ-70 פלסטינים בכפר קדום, במהלכה הובערו צמיגים ויודו אבנים לעבר כוחות צה"ל. הכוחות שפעלו לפזר את הפרת הסדר, כמידי יום שישי, זיהו חסם אבנים שהונח בכניסה לכפר במטרה למנוע מהכוחות להגיע לנקודה וכדי לאפשר את הפרת הסדר ביישוב הסמוך. במטרה לפנות את האבנים מהציר נעשה שימוש בכלי הנדסי. במהלך הפינוי התבצע יידוי אבנים מאסיבי.

"הסרטון מצולם בשיפוע חד ומואץ על ידי עריכה במהירות גדולה ממהירותו המקורית. הכלי היה מיועד להעביר את חסם האבנים לתוך הכפר ובעקבות יידוי האבנים לעברו הוחלט על ידי המפקדים להחזיר את הכלי ההנדסי לאחור. כתוצאה משינוי כיוון הכלי, האבנים שהרכיבו את החסם הוסטו לעבר מפרי הסדר".

מוקדם יותר לוחם צה"ל נפצע קל בפניו כתוצאה מיידוי אבנים בידי פלסטינים בהפרת סדר בנבי סאלח. הוא פונה לבית החולים תל השומר.