נציג בלגיה באו"ם
צילום: אי־פי

הפעיל האנטי־ישראלי שהוזמן לאו"ם: בלגיה ביטלה את הזמנתי

ראש ארגון "הגנה על הילדים בפלסטין" – המקושר לארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלסטין" – טען כי ההזמנה בוטלה בעקבות לחץ ישראלי
מערכת כאן חדשות
22 בפברואר 2020
00:28

המחלוקת בין ישראל לבלגיה בשל הזמנתו של נציג ארגון אנטי־ישראלי לדיון במועצת הביטחון: הפעיל, בראד פרקר, אמר הלילה (שבת) לסוכנות הידיעות הצרפתית כי בלגיה – הנשיאה התורנית של המועצה ומי שהזמינה אותו לדיון – ביטלה את הזמנתו.

לדבריו, הצעד נבע מן הלחץ שהפעילה ירושלים על בריסל. פארקר עומד בראש ארגון "הגנה על הילדים בפלסטין" המאשים את ישראל בפשעי מלחמה הכוללים עינוי ילדים. הארגון מקושר לארגון הטרור "החזית העממית לשחרור פלסטין".

לפני כשבועיים נודע לכאן חדשות כי שגריר ישראל בבלגיה, עמנואל נחשון, זומן לשיחת נזיפה במשרד החוץ בבריסל, יממה לאחר שמשרד החוץ בירושלים זימן לשיחת נזיפה את ממלא מקום שגריר בלגיה בישראל. משרד החוץ הבלגי מחה לפני שגריר ישראל על הנזיפה לממלא מקום השגריר הבלגי, בעקבות הזמנתו של ראש ארגון "הגנה על הילדים בפלסטין" לדיון במועצת הביטחון של האו"ם, על ידי הבלגים.

ממשרד החוץ בירושלים כי מדובר בפעילות עוינת מתמשכת של בלגיה נגד ישראל במועצת הביטחון. בלגיה היא כעת הנשיאה התורנית של המועצה. במשרד החוץ בבריסל אמרו לכאן חדשות: "אנו מופתעים ומוטרדים מן האופן שבו הוצגה בתקשורת ההזמנה ליו"ר הארגון. קשרינו עם ישראל חשובים, אך הדבר לא ימנע מאתנו להבהיר את עמדתנו".