קורונה
צילום: פלאש 90

תיירים ששבו לקוריאה מישראל אובחנו עם קורונה

במשרד הבריאות בודקים דיווחים אודות שבעה חברי קבוצה מדרום קוריאה ששהו בישראל ומיד עם שובם לארצם התגלה כי הם נשאי נגיף קורונה. מדובר בצליינים ששהו בישראל בין השמונה ל-15 בפברואר
מואב ורדי ואיתי שיקמן
22 בפברואר 2020
11:40
עודכן ב 15:48

משרד הבריאות הודיע היום (שבת) כי הוא מבצע חקירה אפידמיולוגית של קבוצת צליינים מקוריאה הדרומית, שביקרה בארץ ב-15-8 בפברואר ועם שובה לקוריאה אובחנו תשעה מחבריה עם נגיף קורונה. הבוקר דיווחה כתבת ה-BBC בסיאול כי שבעה מהקוריאנים שאובחנו בימים האחרונים עם קורונה חזרו מטיול בישראל. 

משרד הבריאות התייחס לדיווח, ופרסם הודעה שבה הנחיות לאנשים שבאו במגע עם הקבוצה: "כל מי שהיה במגע הדוק (במרחק של פחות משני מטרים ולמשך 15 דקות לפחות) עם חברי הקבוצה בהתאם למועדים והמקומות שיפורטו להלן מתבקש להיכנס לבידוד בית למשך 14 ימים מאז המגע האחרון עם הקבוצה ולדווח על כך באתר משרד הבריאות".

עוד נכתב בהודעה: "במידה ומתפתחים סימני מחלה (חום מעל 38 מעלות, שיעול או תסמינים נשימתיים אחרים), יש לפנות לעזרה רפואית בהתאם להנחיות משרד הבריאות באתר תוך הודעה מראש ועל פי ההנחיות של המשרד. כל מי שהיה במקומות שנכללו במסלול הקבוצה, אך ללא מגע הדוק, לא נדרש להיכנס לבידוד אך מתבקש להיות עירני לגבי סימני מחלה".

מסלול הטיול של הקבוצה הקוריאנית בארץ:

בתי מלון, מסעדות ואתרי תיירות בהם שהו התיירים כבר החלו לפרסם הודעות לתקשורת המנסות להרגיע את הבהלה שנוצרה כתוצאה משהיית התיירים בקרבתם. הרופאה המחוזית של משרד הבריאות הודיעה כי תדבר עם עובדי אתר מצדה ותבדוק מי היה במגע עם הקוריאנים בביקורם באתר. רשות הטבע והגנים הודיעה שהכרטיסנים שעבדו באתרי תל שבע וקיסריה בעת ביקורם שם הונחו להישאר בביתם. 

גורם בכיר בתחום התיירות בישראל אומר כי הבעיה הגדולה היא אזור נצרת והעיר העתיקה בירושלים –  כנסיית הקבר וקבר דוד. לדבריו, כמות האנשים העומדים בתור בכל שעה שם היא עצומה והצפיפות באתרים אלה בעיקר בחלקים הפנימיים – גדולה מאוד. הקבוצה היתה לפחות בעשר כנסיות סגורות וצפופות. החשש הכבד הוא מהביקור באזורים האלה ושם פוטנציאל ההדבקה הגדול. מספר התיירים מקוריאה שנמצאים בישראל הוא כ-1,700.

תגיות:
קורונה