ההצפה בזיקים
קרדיט תיעוד מבצעי כבאות והצלה

שבת גשומה: אגן מים בדרום עלה על גדותיו

אגן המים של חברת מקורות סמוך ליישובים זיקים וכרמיה שבדרום עלה על גדותיו בגלל כמות גשם גדולה. הכביש בין הקיבוצים הוצף ומים רבים זרמו לשטחים החקלאיים
אסף פוזיילוב
22 בפברואר 2020
12:06
עודכן ב 13:36

השבת הגשומה מושכת מטיילים רבים לאתרי הטבע, במיוחד בדרום. אך יחד עם התמונות היפות, עולים דיווחים גם על נזקים שנגרמו מן הגשמים. אגן המים של חברת מקורות בסמוך ליישובים זיקים וכרמיה שבדרום עלה על גדותיו בגלל כמות גשם גדולה. הכביש בין הקיבוצים הוצף ומים רבים זרמו לשטחים החקלאיים. כמה פועלים חולצו בסירות גומי משטחים שהוצפו וכוחות כיבוי אש הוזעקו למקום.

מתחילת החורף עלתה הכינרת בשני מטר ו-11.5 סנטימטרים, כך דיווחה היום (שבת) רשות הכנרת. פנחס גרין, משנה למנכ"ל רשות הכינרת אמר כי החורף הנוכחי הוא חורף טוב מאוד מבחינת כמות המשקעים באגן היקוות הכינרת ומפלס האגם עולה יפה. ״גם אם סכר דגניה לא ייפתח השנה, רבים הסיכויים שייפתח בשנה הבאה. החורף הנוכחי יסתיים כשהכינרת במפלס גבוה מאוד בכל מקרה וזו בשורה טובה ומשמחת לתושבי האזור ולכלל אזרחי ישראל״.


במהלך סוף השבוע שרר מזג אוויר נעים ונוח במועצה האזורית הערבה התיכונה ואלפי מטיילים ומשפחות פקדו את אתרי הטבע ומסלולי הליכה צבעוניים, שהחלו לפרוח בלב אדמת המדבר, בעקבות המשקעים הרבים שירדו בחורף.