לראשונה: ישראלי ישתתף במרוץ אופניים באמירויות

עומר גולדשטיין הוא חלק מקבוצת "ישראל סטארט אפ ניישן". בעלי הקבוצה סילבן אדאמס: "אחת המטרות שלנו היא לתרום לשלום" • הרוכב הישראלי לפני התחרות: "מאוד מתרגש, מרגיש כאן הכי בטוח בעולם"
שליח כאן חדשות יואב בורוביץ'
22 בפברואר 2020
15:54
עודכן ב 21:10

עומר גולדשטיין הוא הרוכב הישראלי שייצג את קבוצת "ישראל סטארט אפ ניישן" בטור של איחוד האמירויות הערביות. גולדשטיין, בן 23, הוא הישראלי הראשון שירכב במדינה הערבית שאינה מקיימת יחסים דיפלומטיים עם ישראל. זו גם תהיה הפעם הראשונה שהקבוצה הישראלית תיוצג בתחרות היוקרתית בנסיכות במפרץ הפרסי שתתחיל מחר (ראשון) ותיערך בשבוע הקרוב.גולדשטיין סיפר בריאיון לכאן חדשות: "אני מאוד מתרגש. ראיתי את המדינה הזו ברשתות החברתיות ולא האמנתי שאגיע לכאן". הרוכב הישראלי סיפר שמקבלים אותו בזרועות פתוחות במדינה ושהוא אינו חושש לביטחונו: "אני מרגיש כאן הכי בטוח בעולם". 


בעלי "ישראל סטראט אפ ניישן" סילבן אדאמס, אמר לקראת פתיחת הטור: "ההשתתפות שלנו במרוץ הזה היא ביטוי מושלם ליכולת של הספורט לתרום לשלום ולידידות, זוהי אחת המטרות שלנו כקבוצה ואני מאושר וגאה שניתנה לנו ההזדמנות הזו״.

צילום: ישראל סטארט-אפ ניישן

טור איחוד האמירויות הוא מרוץ האופניים המקצועני הגדול ביותר במזרח התיכון והיחיד בסבב היוקרתי ה״וורלד טור״ – סבב התחרויות החשוב ביותר בספורט האופניים המקצועני. ״ישראל סטארט אפ ניישן״ עלתה השנה לסבב הזה כאחת מ-19 הקבוצות הגדולות בעולם וכך גם זכתה אוטומטית להזמנה להשתתף במרוץ, אליו יגיעו כמה מגדולי הרוכבים בעולם וביניהם מנצח הטור דה פראנס כריס פרום.