t
בני גנץ
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

גנץ על הטענות שקיבל כסף לכיסו: "שקר מוחלט בכל מילה, שמח על פתיחת החקירה"

יו"ר כחול לבן לכאן רשת ב: מדיניות מול עזה חייבת להשתנות מהיסוד, אין קשר בין העברת כסף מזומן לחמאס לבין יצירת הרתעה • השר יריב לוין: "יש מסע הסתרה מתמשך שבו בני גנץ נמנע מלענות על שורה של שאלות בסיסיות"
הבוקר הזה
23 בפברואר 2020
07:16

יו"ר כחול לבן, בני גנץ, הגיב הבוקר (ראשון) להודעת ממלא מקום פרקליט המדינה, דן אלדד, מהשבוע שעבר כי תיפתח חקירה פלילית בנוגע לחברת המימד החמישי שבראשה עמד. "השקרים שמסתובבים כאילו קיבלתי כסף לכיסי - שקר מוחלט בכל מילה. אני שמח על החקירה, אני נכון לכל שאלה, לכל גורם. לא ארד למקום הנמוך של שקרים וספינים". את הדברים אמר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם גנץ בכאן רשת ב

יו"ר כחול לבן נשאל מדוע הוא מסרב לעימות טלוויזיוני עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, וענה: "אני מופצץ בשאלות מהבוקר עד הערב ועונה על כולן בפתיחות רבה. נתניהו מסתובב, משקר ועושה מניפולציות ומנסה להסיט את סדר היום מהמשפט שלו. אני לא משתף פעולה עם זה, אמשיך לדבר עם הציבור והם העיתונאים בכל מקום, בגילוי רב".

גנץ אמר בריאיון כי יש הבדלים אידיאולוגיים בין מפלגתו ללליכוד, ומתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה: "לצערי גם מי שבליכוד חושב כמונו, מזמן מוטה לשיקולים של נתניהו – לברוח ממערכת המשפט". על תוכנית טראמפ אמר גנץ שבכוונתו לעסוק בה ולקדם אותה עד כדי מימוש, בניגוד לנתניהו ש"מנסה לעשות סביבה ספין". גנץ הוסיף כי "נתניהו ניסה מיד ללכת לסיפוח חד צדדי, קיבל כרטיס צהוב מהאמריקנים וירד במקום. אני לא עושה מניפולציות מהאסטרטגיה של מדינת ישראל".

בהתייחס למתיחות בדרום, אמר גנץ כי הוא סבור שהמדיניות מול עזה חייבת להשתנות מהיסוד. או הסדרה מיידית והשבת הבנים ללא שום תנאי או חתירה להכרעה צבאית אם נידרש. השיטה של תשלום כסף מזומן פרוטקשן לחמאס - אין בינם לבין יצירת הרתעה שום קשר. יש דרכים אחרות שאינן קשורות בכסף מזומן, מזוודות 'קש' מה שנקרא. אנחנו נותנים 'קש' והם שולחים אש כשבא להם. זה לא יכול להימשך ואנחנו מתכוונים לשנות את זה". בנוגע לדברי יו"ר ישראל ביתנו, אביגודר ליברמן, כי ראש המוסד ואלוף פיקוד דרום טסו לקטר כדי לבקש מהם שימשיכו לשלוח כספים לעזה - אמר גנץ שאינו מכיר את הסיפור: "אני נשען על הפרסומים בתקשורת", אמר.

גנץ נשאל על סירובו להקים ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת ואמר כי "אזרחי ישראל הערבים הם שווי זכויות במדינה. יש לנו ויכוח אידיאולוגי חריף עם ההנהגה הפוליטית שלהם בכל מה שקשור לצורת היחסים עם הפלסטינים ואי-מאבקם הברור והחד-משמעי בטרור, אנחנו חלוקים בזה בצורה משמעותית ולכן לא נוכל לשבת איתם בקואליציה".

יריב לוין: גנץ נמנע מלענות על שאלות בסיסיות

השר יריב לוין מהליכוד תקף בתוכנית "הבוקר הזה" את יו"ר כחול לבן, ואמר כי "הסיבה שראש הממשלה קרא לעימות היא פשוטה – יש מסע הסתרה מתמשך שבו בני גנץ נמנע מלענות על שורה של שאלות בסיסיות, יסודיות שהציבור מצפה לתשובות עליהן. זה התחיל עם נושאים כמו מה עמדתו האמיתית לגבי החלת הריבונות, זה הגיע לשיא בעקבות פרשת המימד החמישי. גנץ מסרב לענות מי ארגן את הפגישה שלו עם מפכ"ל המשטרה, מדוע קיבל את אותו מכרז, אם ידע שלמימד החמישי אין ניסיון, אין מוצר ושהיא למעשה מוטעה כפי שקבע מבקר המדינה".

האזינו לריאיון עם לוין בכאן רשת ב

על דברי ליברמן כי אחרי הבחירות יפתח משא ומתן שקט בין פרקליטי נתניהו ליועץ המשפטי לממשלה על עסקת טיעון אמר לוין: "זה ניסיון מאולץ של ליברמן לנסות להישאר רלוונטי ולנסות להסביר, מה שאי-אפשר להסביר, מדוע בגלל שנאה שלו לראש הממשלה הוא לוקח את מדינת ישראל כבר למערכת בחירות שלישית, מדוע כאיש ימין הוא לא פוסל הקמת ממשלה שתישען על הרשימה המשותפת".