המטען שהונח ליד הגדר
צילום: דו"צ

מחבלים הניחו מטען בגבול עזה - וחוסלו בידי צה"ל

בתיעוד פלסטיני נראה דחפור של צה"ל אוסף גופת הרוג • מקורות פלסטיניים: נהרג מחבל של הג'יהאד האסלאמי • דובר צה"ל: "הפעולה בוצעה בהתאם לתנאי השטח והנהלים"
משה שטיינמץ ונורית יוחנן
23 בפברואר 2020
07:25
עודכן ב 11:41

המתיחות בדרום: צה"ל הודיע כי כוח צבאי ירה היום (ראשון) אל שני מחבלים שהתקרבו אל גדר המערכת בדרום רצועת עזה, והניחו מטען חבלה סמוך אליה. זוהתה פגיעה, ובתיעוד פלסטיני נראה דחפור של צה"ל מפנה גופת הרוג. דובר צה"ל: "הפעולה בוצעה בהתאם לתנאי השטח והנהלים. לא סוכנו חיי חיילים". הפלסטינים דיווחו כי נהרג מחבל של הג'יהאד האסלאמי.


לטענת מקורות פלסטיניים, צה"ל גם ירה לעבר אנשי רפואה שהתקרבו למקום התקרית כדי לטפל בפצועים. בהמשך דיווחו מקורות פלסטיניים כי כמה עשרות בני אדם הגיעו לאזור התקרית והבעירו צמיגים, זאת בזמן פינוי הפצועים. עוד דווח כי הצבא ירה פגזים ופצצות תאורה סמוך לגבול הרצועה באזור חאן יונס. 

ארגוני הטרור בעזה הגיבו לתקרית בגבול: "ישראל תישא באחריות על כך. נקטע את היד שנגעה בבני עמנו כמו שקטענו אותה בעבר".


אתמול חשף יו"ר ישראל ביתנו ושר הביטחון לשעבר, אביגדור ליברמן, כי ראש המוסד יוסי כהן ומפקד פיקוד הדרום, האלוף הרצי הלוי, ביקרו לפני כשבוע וחצי בקטר. לדבריו, השניים דנו עם הקטרים בעניין העברות הכסף לחמאס.

ליברמן אמר לתוכנית פגוש את העיתונות בחדשות 12: ״יום רביעי לפני שבועיים מבקרים בקטר יוסי כהן ומפקד פיקוד דרום האלוף הרצי הלוי, בשליחות בנימין נתניהו, והם מתחננים בפני הקטרים להמשיך להעביר כסף לחמאס. נתניהו מופיע בתור סניגור של חמאס. נתניהו לוחץ על קטאר ומצרים להגן על חמאס".

תגיות:
עזה
,
צה"ל