תקיפה  בעזה

מטחים לעבר יישובי הדרום; צה"ל תוקף ברצועת עזה

צה"ל: כלי טיס תקף פעילים של הג'יהאד האסלאמי שעסקו בהכנות לשיגור רקטות • פיקוד העורף הורה על ביטול הלימודים באשקלון, נתיבות, שדרות ויישובי עוטף עזה
איציק זוארץ ומשה שטיינמץ
23 בפברואר 2020
22:22
עודכן ב 07:04

מתיחות בדרום: הירי מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום התחדש הערב (ראשון) פעם נוספת, כאשר התרעות צבע אדום נשמעו בשדרות וביישובים במרחב עוטף עזה. במקביל, צה"ל הודיע כי הוא תוקף יעדי טרור של הג'יהאד האסלאמי.

מהצבא נמסר כי כלי טיס תקף בצפון הרצועה פעילים של הג'יהאד האסלאמי בעת שעסקו בהכנות לשיגור רקטות, וזוהתה פגיעה. לפי דיווחים פלסטיניים, שישה נפצעו כתוצאה מתקיפות צה"ל, ו-18 טילים שוגרו מהאוויר על מוצב של הג'יהאד האסלאמי.


במקביל ובעקבות הירי מעזה, פיקוד העורף הורה על ביטול הלימודים באשקלון, נתיבות, שדרות ויישובי עוטף עזה. כמו כן, באותם מקומות נאסר לקיים אירועים מחוץ למבנים סגורים, ובתוך מבנים מותר לקיים איורעים של עד 300 איש. גם מכללת ספיר בשדרות הודיעה על ביטול הלימודים מחר.

מוקדם יותר הערב זוהו 21 שיגורים לעבר ישראל, ומצה"ל נמסר כי 13 שיגורים יורטו. אזעקות נשמעו באשקלון ובעוטף עזה, אך לא דווח על נפגעים. ארגון הג'יהאד האסלאמי קיבל אחריות על הירי, זאת בתגובה על מותו של פעיל הארגון הבוקר.


הבוקר כוח צה"ל ירה לעבר שני מחבלים שהתקרבו אל גדר המערכת בדרום רצועת עזה, והניחו מטען חבלה סמוך אליה. זוהתה פגיעה, ובתיעוד פלסטיני נראה דחפור של צה"ל מפנה את גופת אחד ההרוגים. מדובר צה"ל נמסר: "הפעולה בוצעה בהתאם לתנאי השטח והנהלים. לא סוכנו חיי חיילים". הפלסטינים דיווחו כי נהרג מחבל של הג'יהאד האסלאמי.

לטענת מקורות פלסטיניים, צה"ל גם ירה לעבר אנשי רפואה שהתקרבו למקום התקרית כדי לטפל בפצועים. בהמשך דיווחו מקורות פלסטיניים כי כמה עשרות בני אדם הגיעו לאזור התקרית והבעירו צמיגים, זאת בזמן פינוי הפצועים.