תקיפה בסוריה, ארכיון
צילום: אי-פי

דיווח סורי: שישה הרוגים בתקיפת צה"ל בדמשק הלילה

ארבעה מבין ההרוגים משתייכים למיליציות הפרו-איראניות במדינה ושניים לארגון הג'יהאד האסלאמי. דובר הארגון: המעשה לא יעבור בשתיקה, החשבון נותר פתוח
רועי קייס ועידו קורן
24 בפברואר 2020
09:23

מרכז המעקב הסורי דיווח הבוקר (שני) על שישה הרוגים בתקיפת חיל האוויר אמש דרומית דמשק. על פי הדיווח ארבעה מבין ההרוגים משתייכים למיליציות הפרו-איראניות במדינה, ושניים לארגון הג'יהאד האסלאמי.

דובר הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, אבו־חמזה, הגיב הבוקר על תקיפת חיל האוויר בסוריה, ואמר כי מדובר במעשה שלא יעבור בשתיקה. ''החשבון נותר פתוח", הדגיש הדובר בטוויטר. 

הלילה תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר אתר המשמש את ארגון הג'יהאד האיסלמי לפיתוח אמצעי לחימה ולהכשיר את פעילי הארגון. ארגון הטרור דיווח כי בתקיפה נהרגו שניים מאנשיו. אמש הותקפו גם עשרות יעדים של הארגון ברצועת עזה לאחר ששיגר יותר מ-30 רקטות אל דרום הארץ.


מצה"ל נמסר כי "התקיפות בוצעו בתגובה לניסיון הפיגוע על גדר המערכת ולשיגור הרקטות מרצועת עזה לעבר שטח ישראל. צה״ל יגיב בתקיפות לפעולות הטרור של הג'יהאד האסלאמי המסכנות את אזרחי ישראל ופוגעות בריבונותה. צה"ל רואה בחומרה רבה את מתקפת הרקטות לעבר שטח ישראל, נמצא במוכנות גבוהה וימשיך לפעול ככל שיידרש נגד ניסיונות לפגיעה באזרחי ישראל".

שיגור הרקטות מרצועת עזה החל אתמול בסביבות חמש וחצי אחר הצוהריים. מערכת כיפת ברזל יירטה לפחות 13 מבין 30 הרקטות ששוגרו לישראל מרצועת עזה. תושבת אשקלון נפצעה קל כשרצה למרחב מוגן ואחרת לקתה בחרדה. היום יושבתו הלימודים באשקלון, בשדרות בנתיבות וביישובי עוטף עזה.

גורמי ביטחון ציינו כי ארגון חמאס איננו מעוניין בהסלמה ושגם ישראל איננה מעוניינת לדרדר את המצב. לדברי אותו גורם, לחמאס אין אינטרס לפגוע בחבילת ההטבות שרק הועברה אליהם לאחרונה. הירי לעבר יעדי הג'יהאד האסלמי בסוריה הוא מסר ברור של ישראל לארגון.

לפני שבועיים תקף צה"ל מחסני נשק באזור דמשק, בהם מחסן נשק איראני באזור נמל התעופה הבין לאומי. מרכז המעקב הסורי דיווח כי בתקיפה נהרגו שבעה בני אדם מכוחות המשטר הסורי ומהמיליציות הפרו-איראניות. סוכנות הידיעות אי-אף-פי דיווחה כי ארבעה מההרוגים הם איראנים ושלושה מהם סורים. עיתון "א-שרק אל-אווסט" דיווח כי שניים מארבעת האיראנים שנהרגו בתקיפה היו קצינים בכירים: גנרל רידאאי מחמדי, הממונה על שינוע כוחות של משמרות המהפכה באיזור דמשק ובגנרל חאג' חוסיין, הממונה על חימוש הכוחות האיראניים בסוריה.