ירי מרצועת עזה, נזק לגן שעשועים בשדרות
צילום: פלאש 90

הירי מעזה מתרחב: מטחים אל אשקלון ונתיבות, צה"ל תקף ברצועה

כ-20 רקטות נורו לישראל, אחת נפלה בחצר בית. נפילה אחרת נרשמה בגן משחקים. צה"ל תקף בתגובה • נתניהו: אם חמאס והג׳יהאד האיסלמי לא יפסיקו את האש לחלוטין, נאלץ להפעיל את תוכנית המערכה הרחבה שהכנו
כתבי כאן חדשות
24 בפברואר 2020
12:01
עודכן ב 16:57

לאחר כחצי יממה של שקט בדרום, כ-20 רקטות נורו היום (שני) בכמה מטחים לעבר יישובי עוטף עזה, שדרות ואשקלון. מגן דוד אדום טיפל בנפגעת חרדה בשנות ה-60 לחייה. ראש הממשלה בנימין נתניהו הזהיר את ארגוני הטרור ברצועה: אם חמאס והג׳יהאד האיסלמי לא יפסיקו את האש לחלוטין, נאלץ להפעיל את תוכנית המערכה הרחבה שהכנו. במקביל הודיע מתאם פעולות הממשלה בשטחים כמיל אבו רוקון על סגירת מעבר ארז, הפסקה כוללת של כניסת סוחרים וצמצום מרחב הדיג.

משדר מיוחד בכאן 11

דווח על רקטה אחת שנפלה בחצר בית. נפילה נוספת נרשמה בגן משחקים, נגרם נזק לגן ולכמה כלי רכב. בתגובה לירי תקף צה"ל עמדות של הג'יהאד האסלאמי ברצועה.


עד כה שוגרו לעבר ישראל מאז אתמול בערב יותר מ-50 רקטות. נתניהו מקיים בעקבות הירי התייעצויות ביטחוניות עם ראשי מערכת הביטחון. שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב קרא להפסיק את ירי הרקטות מעזה: "הירי עשוי לגרור את עזה לסבב הרסני נוסף".

האזעקות מגיעות אחרי שבלילה צה"ל תקף מטרות של הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה ובסוריה בעקבות ירי הרקטות לישראל אמש. בתקיפת חיל האוויר הלילה, דרומית לדמשק, נהרגו שישה מאנשי הג'יהאד האסלאמי. כך לפי דיווחים בסוריה. בג'יהאד האסלאמי הודיעו כי תקיפה זו לא תעבור  בשקט וכי התגובה תגיע.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן אמר כי הוא מאמין שאנחנו קרובים מאי פעם להכרעה ליציאה למערכה רחבה. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב אמר ארדן: "זה לא אידיאלי לקבל החלטה כזו בשבוע של בחירות, אבל היא צריכה להתקבל כמה שיותר מהר על ידי הקבינט וראש הממשלה. המצב שם הפך להיות בלתי נסבל. אנחנו לא מגדירים מראש ומודיעים לאויב מה בכוונתנו לעשות. ברור שרף התגובה הולך ומתעצם. אנחנו מנסים להתמקד בגורם הרדיקלי והאלים ברצועה אבל החמאס לא פטור מאחריות ממה שקורה ברצועה. אני קורא לשר הביטחון לפעול גם כנגד החמאס. צריך לעשות הכל כדי שהאש תיפסק".

בהכנת הידיעה השתתפו איציק זוארץ, כרמלה מנשה, אסף פוזיילוב ומשה שטיינמץ