מתוך תחקיר הגזענות

בעקבות תחקיר הגזענות בכאן חדשות: היועמ"ש פנה למ"מ המפכ"ל

מנדלבליט דרש לדעת את הצעדים הפיקודיים • גם השר לביטחון הפנים התייחס לתחקיר: דרשתי הליך משמעתי משמעותי • שר המשפטים: יש בעיית חוסר אמון קשה במחלקה לחקירות שוטרים
אוריה אלקיים
24 בפברואר 2020
22:06

בעקבות תחקיר כאן חדשות בנוגע לגזענות כלפי יוצאי אתיופיה בתחנת המשטרה בקריית מלאכי: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט שוחח היום (שני) עם מ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן והתעדכן בצעדים הפיקודיים שעליהם הורה בשלב זה לנקוט כהן. 

גם שר המשפטים אמיר אוחנה התייחס לתחקיר. לאחר שבג"ץ הורה על הקפאת ועדת הבדיקה למח"ש אמר שר המשפטים: "יש בעיית חוסר אמון קשה במח"ש. לא מדובר רק ביוצאי אתיופיה, שראינו רק ביממה האחרונה עדות נוספת להתייחסות הנלוזה אליהם בהתכתבויות הוואטסאפ המשטרתיות שפורסמו – אלא בבעיה חוצת מגזרים וארוכת שנים".

נוסף על כך, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס מוקדם יותר לתחקיר ואמר: "שוחחתי עם מפקד המחוז הדרומי ודרשתי הליך משמעתי משמעותי ביותר. אי אפשר להכריז פיטורים בגלל תחקיר, אבל המשטרה הגיבה מיידית, השעתה אותם והחלה הליך משמעתי. עוד 48 שעות נדע מהן תוצאותיו. אין מקום במשטרה לשוטרים שפועלים בגזענות".


חברת הכנסת פנינה תמנו שטה, מכחול לבן, פנתה היום לשר ארדן בקריאה להדיח את השוטרים המעורבים. "נגמרו המשחקים בחיי אדם, תפסיק להסתתר מאחורי מח"ש. יש לך סמכות בחוק, תדיח עכשיו את כל קבוצת השוטרים שפשעו. תדאג שיעמדו לדין. ואם אינך מסוגל תתפטר לאלתר, העברה מתחנה אחת לאחרת זה מתן פרס לעבריינים".