קורונה בקוריאה הדרומית
צילום: פלאש 90

מת נוסע רביעי בשנות ה-80 לחייו מספינת הקורונה

בסין מתו ביממה האחרונה 71 בני אדם מהנגיף, המספר הנמוך ביותר מזה כשבועיים. מניין המתים הכולל במדינה עומד על 2,663, רובם ממחוז חוביי • בארה"ב ובקוריאה הדרומית שוקלים לצמצם את התרגילים הצבאיים המשותפים
מתי ברנהרט
25 בפברואר 2020
06:01

התקשורת היפנית דיווחה הלילה (שלישי) על מותו של נוסע בשנות ה-80 לחייו מספינת הקורונה. זהו המקרה הרביעי של אדם שהיה על הספינה. בסין הודיעו כי מתו ביממה האחרונה 71 בני אדם מהנגיף, רובם ממחוז חוביי, שם התפרץ הווירוס, זהו המספר הנמוך ביותר שדווח עליו בשבועיים האחרונים. בנוסף, דווח על 508 מקרים חדשים של הדבקה. מניין המתים במדינה עלה ל-2,663. 

מספר המקרים ברחבי העולם עלה ליותר מ-80 אלף נדבקים. בקוריאה הדרומית דווח על 893 מקרים סך הכול.  שר ההגנה האמריקני מארק אספר אמר כי ארצות הברית וקוריאה הדרומית שוקלות לצמצם את התרגילים הצבאיים המשותפים בעקבות התפרצות הנגיף. הבורסות ברחבי העולם המשיכו לצנוח בעקבות הקורונה, כאשר הבורסה בטוקיו נפלה ב-3.5%. בבחריין, רשות התעופה השעתה את כל הטיסות מנמל התעופה בדובאי ובשארג'ה למשך 48 שעות.

מוקדם יותר ספרד דיווחה על מקרה שלישי של הידבקות בקורונה. ככל הנראה של תייר איטלקי שהגיע למדינה ממחוז לומברדיה, מרכז התפרצות הנגיף באיטליה. בקוריאה הדרומית דווח על עוד 60 מקרים חדשים של הידבקות בנגיף.

מספר המקרים ברחבי העולם של הידבקות הנגיף עומד על יותר מ-80 אלף. בארצות הברית דווח כי הממשל האמריקני ישלח לקונגרס בקשה לתקציב של 2.5 מיליארד דולר למלחמה בנגיף. בתוך כך, הנשיא האמריקני דונלד טראמפ טוען כי "נגיף קורונה נמצא תחת שליטה בארצות הברית".