פגיעת רקטה בגן שעשועים בשדרות, אתמול
צילום: פלאש 90

כל המגבלות הוסרו: הדרום חוזר לשגרה

109 רקטות שוגרו ביממה החולפת לעבר יישובי הדרום, האחרונה שבהן נורתה חצי שעה לפני כניסתה לתוקף של הפסקת האש. תנועת הרכבות שבה לסדרה ונפתחו מחדש הכבישים שנחסמו
כרמלה מנשה ואוריה אלקיים
25 בפברואר 2020
13:44

לאחר הערכת מצב בפיקוד הדרום ובפיקוד העורף, הוחלט היום (שלישי) להסיר את כל המגבלות שהוטלו בימים האחרונים באשקלון, נתיבות ובשדרות, וכן במועצות חוף אשקלון, אשכול, שדות נגב ושער הנגב. מוקדם יותר חודשה תנועת הרכבות בקו שדרות-אשקלון, והוסרו חסימות הכבישים ביישובי העוטף. זאת בעקבות שקט מתוח שנשמר בעוטף עזה לאחר ירי הרקטות האחרונות וכניסתה לתוקף של הפסקת האש בשעה 23:30.

במערכת הביטחון גילו השבוע: לג'יהאד האסלאמי יש חיים גם אחרי אבו אל-עטא

109 רקטות שוגרו ביממה החולפת מרצועת עזה לעבר יישובי הדרום, האחרונה שבהן אמש ב-23:00. 50 מהן יורטו, שהן 90% מהרקטות שנורו לעבר אזורים מאוכלסים. מתחילת ההסלמה הנוכחית טופלו בבית החולים ברזילי באשקלון 21 נפגעים, בהם אחד במצב בינוני, 15 במצב קל וחמישה נפגעי חרדה. כלי טיס וטנקים של צה"ל תקפו בתגובה לירי שבע עמדות צבאיות של ארגון הג'יהאד האסלאמי ברחבי הרצועה.

הג'יהאד האיסלאמי הודיע כי הסכם הפסקת האש הושג בעקבות מאמצים מצד המתווכים המצריים והאו"ם. מוקדם יותר אמש מסרה הזרוע הצבאית של ארגון הטרור כי היא השלימה את תגובתה על חיסול המחבל שלשום בגדר הגבול ועל התקיפה בדמשק.


שר החינוך הרב רפי פרץ אמר כי משרדו בוחן שורת הקלות קבועות לתלמידים במערכת החינוך בעוטף עזה. בהשתלמות השנתית של מנהלי מחלקות חינוך ברשויות המקומיות הוסיף השר פרץ: "כיום יש כבר 25% תוספת זמן בבגרויות אבל זה לא נותן מענה לכל הצרכים. צריך מעטפת מנטלית לכל שכבות הגיל, תגבורים נוספים לקראת בגרויות, למידה מקוונת בעיתות משבר ועוד".