"ספינת הקורונה", 14.02.20
צילום: אי-פי

"מחכה לראות את ילדיי": שוחררה הישראלית בספינת "דיימונד פרינסס"

רחל ביטון שאובחנו בקורונה לכאן רשת ב: היינו על אותה אונייה לפני 10 שנים - אמשיך לצאת להפלגות. אחיה שמעון דהן שנמצא איתה בבידוד: "עשו לי בדיקה אחרונה היום ואם היא תהיה שלילית אוכל לצאת הביתה לישראל. הכול בסדר, תמיד הייתי אופטימי"
בחצי היום
25 בפברואר 2020
23:26

רחל ביטון, מנוסעי ספינת "דיימונד פרינסס" שאובחנו בקורונה, השתחררה היום (שלישי) מבית החולים בטוקיו שביפן לאחר ששתי הבדיקות האחרונות שביצעה הראו כי כבר אינה נושאת את הנגיף.

בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב סיפרה על הימים שעברה בבידוד: "היה בסדר, קיבלתי טיפול מיוחד ואישי. אני ואחי שמעון נמצאים בחדר אחד. מחכה להגיע לארץ, לראות את ילדיי ונכדיי ולהגיד תודה לבורא עולם. אני אנשק את האדמה".

האזינו לריאיון המלא של רחל ביטון בכאן רשת ב

כשנשאלה אם החוויה שעברה תמנע ממנה לצאת להפלגות בעתיד השיבה ביטון: "תמיד אצא להפלגות, דווקא היינו על אותה אונייה לפני 10 שנים. עבדנו קשה כל החיים, ועכשיו בפנסיה אנחנו משתדלים להנות".


אחיה של רחל, שמעון דהן, שנמצא איתה בבידוד בבית החולים סיפר גם הוא על תחושותיו: "עשו לי בדיקה אחרונה היום ואם היא תהיה שלילית אוכל לצאת הביתה לישראל. הכול בסדר, תמיד הייתי אופטימי. השתדלתי לעבור את זה בלי לחץ".


בהתייחס לשאלה אם יוכנסו שוב לבידוד עם הגיעם לישראל, אמר דהן: "לא יודע, שאלתי את הקונסוליה פה ביפן מה הפרוצדורה, ואמרו לי שמשרד הבריאות עדיין לא יודע. אם משחררים אותנו בטוקיו ומבחינתם הכול בסדר, לא רואה שום סיבה שישימו אותו בעוד בידוד בארץ".

ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, פרופסור סיגל סדצקי, התייחסה היום למספרי הנדבקים בווירוס בישראל ואמרה כי "הנחת העבודה שלנו היא שיהיו בישראל חולים ספורים, בשום פנים באופן לא מאות או אלפים. את החולים הספורים ננסה לגלות ולבודד לפני שתהיה התלקחות".

סדצקי הוסיפה בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "הפרסומים על תקופת הדגירה של הנגיף, לפיהם היא ארוכה מ-14 יום, הם מעטים וקלושים. עדיין מדובר על תקופת דגירה מקסימלית של 14 יום ולרוב פחות מכך".