-

שר התיירות על המשבר מול קוריאה הדרומית: "יש מצבים של אין ברירה"

בריאיון לכאן הערב אמר השר לוין כי ישראל לא יכולה להישאר בלי חברת תעופה משלה למצב חירום • על מצב הגוש אמר: "אנשי ימינה נהגו בצורה חסרת אחריות כשלא קלטו את עוצמה יהודית"
כאן הערב
25 בפברואר 2020
18:46

שר התיירות יריב לוין התייחס הערב (שלישי) למאמצים הדיפלומטיים שנעשים מול קוריאה הדרומית סביב משבר הקורונה והחזרתם של התיירים לארצם. "אני לא חושב שיש אדם בר-דעת שחשב שישראל יכולה לאפשר מצב שבו ימשיכו להגיע תיירים ממקומות שבהם יש סכנה מוחשית של אנשים שנושאים את הנגיף", אמר בריאיון לכאן רשת ב. "יש מצבים של אין ברירה".

האזינו לריאיון עם השר לוין בתוכנית "כאן הערב"

לדבריו של לוין, "מדובר באירוע שיכול להתגלגל להיקפים חסרי-תקדים. אנחנו עושים הרבה מאמץ לסייע לגורמים השונים בענף התיירות ולתת פתרונות לאזרחי מדינות אחרות שצריכים לצאת מהארץ. ישראל, בגלל המציאות המיוחדת שאנחנו חיים בה, לא יכולה להישאר בלי חברת תעופה משלה. לצד העובדה שצריך לנסות לסייע לכל גורם שנפגע, אין ספק שבמקרה של חברות התעופה הישראליות נצטרך לתת פתרונות שיבטיחו את זה שאנחנו נישאר עם חברת תעופה לאומית שתוכל לפעול גם במצבי משבר וחירום".

"כל קול לעוצמה יהודית מחזק את השמאל"

בהקשר הפוליטי אמר השר לוין כי "אין שום סיכוי שעוצמה יהודית תיכנס לכנסת, כל קול למפלגה הזאת מחזק את השמאל". הוא הוסיף: "אני מעריך שהסיכוי לשכנע אותם לא לרוץ קטן מלכתחילה. אני מבין ללבם של אנשי עוצמה יהודית, העובדה שימינה לא קלטה אותם זה דבר מקומם. אנשיהם נהגו בצורה חסרת אחריות שגרמה נזק עצום".

עם זאת, בליכוד הרימו ידיים מהניסיונות לשכנע את איתמר בן גביר ומפלגתו עוצמה יהודית לפרוש מהמרוץ בבחירות הקרובות. בכירים בליכוד טענו היום כי כל ההצעות והניסיונות שהעלו בפני בן גביר נדחו. לדבריהם, אפסו הסיכויים לשכנע את עוצמה יהודית לפרוש ולכן אין טעם להמשיך לנסות. מעתה והלאה ינסו בליכוד להעביר מסר לציבור הבוחרים בימין לפיו הצבעה לעוצמה יהודית היא בזבוז קולות למחנה.