בנימין נתניהו וניר ברקת
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

נתניהו לבכירי הליכוד: מי שלא טוב לו מינוי ברקת - שיתפטר

על אף הזעם בקרב שרים במפלגה, רה"מ הכריז על מינוי ברקת לשר האוצר • עמיר פרץ תקף את כחול לבן: אם תצביעו לנו לא תקבלו את הקפיטליזם החזירי של לפיד
מיכאל שמש
25 בפברואר 2020
18:56
עודכן ב 22:03

שישה ימים לבחירות: ראש הממשלה בנימין נתניהו התעמת עם בכירי הליכוד על רקע ההכרזה על מינוי ניר ברקת כשר האוצר בממשלה הבאה בראשות הליכוד. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. השרים מהמפלגה הביעו התנגדות נחרצת למינוי, ובתגובה תקף ראש הממשלה: "זו הסמכות שלי למנות את ברקת לתפקיד, מי שלא טוב לו - שיתפטר״. בלשכת נתניהו סירבו להתייחס לידיעה.


במקביל, גם בגוש השמאל מתגלעים עימותים בין הצדדים בימים האחרונים שלפני הבחירות. יו"ר העבודה-גשר-מרצ עמיר פרץ תקף היום (שלישי) את מפלגת כחול לבן, ובסיור עם שותפיו להנהגת הרשימה בנתיב העשרה שבעוטף עזה, אמר: "אם תצביעו לנו לא תקבלו את הקפיטליזם החזירי של לפיד".

בתגובה לדברי פרץ, צייץ לפיד: "גם אתה יודע את האמת, אם מספר 10 בעבודה תהיה בכנסת, ביבי ניצח בבחירות. אם כחול לבן לא תהיה המפלגה הגדולה, זה סוף הדמוקרטיה".

לצד המתקפה נגד מספר 2 בכחול לבן, פרץ פרסם לאחר מכן הצהרה שככל הנראה ניסתה למתן את הדברים נגד מפלגתו של בני גנץ. "גנץ הוא לא היריב שלנו, הוא השותף שלנו ויחד איתו ביום שלישי נביא דרך חדשה של שינוי ותקווה לאזרחי ישראל".