נתניהו ואשכנזי
צילומים: פלאש 90

נתניהו: אשכנזי יפרוש כשיתפרסמו הקלטותיו עם מנדלבליט

עימות בין רה"מ לחבר הנהגת כחול לבן - נתניהו טען: "הוא אמר אמירות מזעזעות על אחינו הדרוזים". אשכנזי: "רק לא מזמן הציע לי להיות שר הביטחון"
יואב קרקובסקי
25 בפברואר 2020
21:42

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (שלישי) את מספר 4 בכחול לבן, חבר הכנסת גבי אשכנזי. בכינוס בחירות במגדל העמק אמר נתניהו כי התחייבותו של גנץ למנותו לשר הביטחון בממשלתו - ריקה מתוכן. "כשיתפרסמו ההקלטות של אשכנזי ושל מנדלבליט - הוא לא יוכל להיות שר הביטחון ולדעתי יפרוש מהפוליטיקה", אמר.

ראש הממשלה דרש את פרסום ההקלטות עוד לפני הבחירות והוסיף: "יש שם דברים קשים מאוד שחלק מזערי מהם התפרסם. אשכנזי אמר אמירות מזעזעות על אחינו הדרוזים שקשרו את גורלם עם גורלנו. צו איסור הפרסום מונע ממני לפרט, אבל כל אזרח בישראל היה מתקומם".

אשכנזי צייץ מצידו: "שמעתי את שקריו של נתניהו. לא ארד לרמה שלו, אם הוא לא מתבייש שהוא משקר, אני מתביייש בשבילו. אם הוא חושב שאני לא יכול להישאר בפוליטיקה - למה נתניהו הציע לי רק לא מזמן להיות שר הביטחון של מדינת ישראל? תבחרו לאיזה נתניהו אתם רוצים להאמין".

הליכוד לאשכנזי: "נפרסם את הניסיונות שלך להצטרף לליכוד - ואת הסירובים"

בליכוד איימו על אשכנזי בתגובה: "אם תמשיך לשקר, ניאלץ לפרסם את הניסיונות שלך להצטרף לליכוד ואת הסירובים שקיבלת בגלל הדברים הנוראיים שאמרת בהקלטות שלך. עזוב פוליטיקה, קודם תתנצל בפני בני העדה הדרוזית, אחינו ואהובינו".

גנץ על נתניהו: "ארדואן בנוסח הישראלי"

מוקדם יותר כינה יושב ראש כחול לבן בני גנץ את נתניהו "ארדואן בנוסח הישראלי", ואמר: "מדינת ישראל צריכה ראש ממשלה ולא ראיס". לדבריו הערב בכינוס ברמת גן, "אם נתניהו ינצח, המשפט קודם כל ידחה - ימצאו את הסיבה. בתקופת הדחייה, ימציאו חוק שיגרום לנתניהו להימלט מבית המשפט וכדי שלא יבטלו את החוק הזה יביאו פסקת התגברות. זו התוכנית". לאחר מכן הוסיף גנץ כי "רק ממשלה בהובלת כחול לבן תפסיק את המריבות אחד עם השני".