אל-עמאדי, אבו רוקון ומלאדנוב, ארכיון
צילום: אי-פי, דובר צה"ל, יונתן זינדל, פלאש 90

מתאם פעולות הממשלה בשטחים נועד עם השליח הקטרי ושליח האו"ם למזה"ת

את הפגישה שהתקיימה אתמול בירושלים, יזם האלוף אבו רוקון. השלושה דנו בסבב ההסלמה ובדרכים להחזיר את המצב בדרום לשגרה. בימים האחרונים העבירו אל-עמאדי ומלאדנוב מסרים בין ישראל לחמאס. בנט לכאן רשת ב: "חמש שנים אנחנו מתחנפים לחמאס וקיבלנו משהו? הפסקנו להיות הפראיירים של חמאס"
גל ברגר
26 בפברואר 2020
07:04
עודכן ב 08:35

פרסום ראשון: מתאם פעולות הממשלה בשטחים, האלוף כמיל אבו רוקון, נועד אתמול (שלישי) בירושלים לפגישה משולשת עם השליח הקטרי אל-עמאדי ועם שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלאדנוב. את הפגישה יזם האלוף אבו רוקון והשלושה דנו בסבב ההסלמה ובדרכים להחזיר את המצב בדרום לשגרה. בימים האחרונים העבירו השליח הקטרי ושליח האו"ם מסרים בין ישראל לחמאס.


 

שר הביטחון, נפתלי בנט, אמר הבוקר כי ישראל התחנפה לחמאס במשך חמש שנים ולא קיבלה דבר. בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, התייחס בנט לביקורת שנשמעה בעקבות פינוי השרידים של גופת המחבל שהניח מטען ליד גדר המערכת ברצועת עזה השבוע ואמר: "חמש שנים אנחנו מתחנפים לחמאס וקיבלנו משהו? הפסקנו להיות הפראיירים של חמאס. חמאס מחזיקים את גופות גולדין ושאול ואין דרך יפה להחזיר אותם הביתה. אני לא משחרר מחבלים רוצחים וארם צריך גם להביא מחבלים חיים נעשה את זה ואם צריך לשלוח שופל כדי שחייל לא היה חשוף מול צלף אני אשלח גם אלף שופלים".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

בנט ציין כי המערכה המתוכננת בגזרת הדרום נועדה לאתחל את רצועת עזה ולאפס אותה. הוא הדגיש כי אחרי המערכה יהיו עוד מהלכים נועזים שמטרתם להשיב את השקט המלא לדרום הארץ. לדבריו, ישראל תפתח במערכה אחרי שתסיים להכין אותה כהלכה, ולא תיגרר אליה". 

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי חמאס העביר מסר למתווכים ולפיו הוא דורש שעוד היום תסיר ישראל את המגבלות על התנועה במעברי הגבול ארז וכרם שלום ועל מרחב הדיג שעמד על 15 מייל ימי ונסגר לחלוטין. כמו כן, חמאס דורש שישראל תאפשר לאלפי הסוחרים והפועלים מעזה לשוב ולהיכנס לעבודה בישראל.

המתווכים ממשיכים לפעול בין הצדדים כדי להחזיר את היציבות לדרום. מקורות פלסטיניים מסרו לכאן חדשות כי ישראל לא התנתה את הסרת הסנקציות שהטילה על עזה בסבב ההסלמה בעצירת שיגור הבלונים מרצועת עזה.