בוב איגר, ארכיון
צילום: אי-פי

מנכ"ל דיסני בוב איגר פורש מתפקידו

איגר עמד בראש החברה מאז שנת 2005 והוביל את רכישת חברת פוקס תמורת 71 מיליארד דולר. הונו מוערך בכ-690 מיליון דולר. את איגר יחליף בוב צ'אפק, המשמש כמנכ"ל פארקי השעשועים של החברה
מערכת כאן חדשות
26 בפברואר 2020
01:30

מועצת המנהלים של תאגיד התקשורת הבין-לאומי "דיסני" הודיעה הלילה (רביעי) כי מנכ"ל החברה, בוב איגר, פורש מתפקידו באופן מיידי. על פי הודעת המועצה, מחליפו של איגר הוא בוב צ'אפק, המשמש כמנכ"ל פארקי השעשועים של החברה ברחבי העולם.

איגר, בן 69, שעמד בראש החברה מאז שנת 2005, הוביל את רכישת חברת פוקס תמורת 71 מיליארד דולר. המהלך הושלם בחודש מרץ בשנה שעברה. ביוני האחרון חנכה החברה את פארק השעשועים הראשון שלה בסין. בחודש נובמבר השיקה את שירות הסטרימינג "דיסני פלוס" שצבר מאז 26.5 מיליון מנויים בתשלום.

בהודעה שנמסר מטעמו כתב איגר "אני מאמין שזה הזמן האופטימלי למסור את התפקיד למנכ"ל חדש". איגר צפוי להישאר בחברה עד תום חוזהו, ב-31 בדצמבר 2021. עד אז, יעמוד בראש דירקטוריון דיסני.

בשנת 2018 פורסם כי שכרו השנתי של איגר עמד על כ-65.6 מיליון דולר. בשנה שעברה פורסם כי שכרו קוצץ ב-13.5 מיליון דולר, סמוך לעסקת הרכישה של פוקס. הונו מוערך בכ-690 מיליון דולר.

אביגיל דיסני, במאית ואחת מיורשותיו של וולט דיסני, הביעה ביקורת חריפה בקיץ האחרון נגד המשפחה לאחר שערכה ביקור סמוי באחד מפארקי השעשועים של החברה. בריאיון שהעניקה זעמה על שכר העובדים הנמוך שם, לעומת שכרו של המנכ"ל. "בוב צריך להבין שהוא עובד, בדיוק כמו שמנקי המדרכות הם עובדים והם ראויים לקבל כבוד וזכויות אדם בדיוק כמוהו", אמרה דיסני.

תגיות:
דיסני