ברני סנדרס, הלילה
צילום: רויטרס

סנדרס: אשקול את החזרת שגרירות ארה"ב לתל אביב

סנדרס הוסיף כי ישראל מונהגת בידי גזען ריאקציוני בדמותו של נתניהו. לדבריו, על וושינגטון להבטיח את שלומה וביטחונה של ישראל, אבל אסור להתעלם מסבלם של הפלסטינים
נתן גוטמן
26 בפברואר 2020
05:30

בקרוליינה הדרומית החל לפנות בוקר (רביעי) עימות המועמדים הדמוקרטיים לנשיאות ארצות הברית. בתשובה לשאלה האם יחזיר את שגרירות ארצות הברית לתל אביב השיב סנדרס כי ישקול את העניין. לעומתו, אמר המועמד מייקל בלומברג כי מאוחר להחזיר את השגרירות לתל אביב וכי יש להתמקד בפתרון שתי המדינות.


עוד אמר סנדרס בעימות כי ישראל מונהגת בידי גזען ריאקציוני בדמותו של נתניהו. לדבריו, על וושינגטון להבטיח את שלומה וביטחונה של ישראל, אבל אסור להתעלם מסבלם של הפלסטינים. הסנטורית אליזבת וורן אמרה כי על הצדדים לקיים משא ומתן ישיר וכי הנשיא טראמפ מטה את המאזניים לטובת ישראל.

שלשום הודיע סנדרס כי לא ישתתף בוועידת השדולה הפרו-ישראלית איפא״ק בשבוע הבא. בציוץ שכתב בטוויטר הסביר סנדרס כי החליט לא להגיע לוועידה מכיוון שהיא ״נותנת במה למנהיגים שמביעים גזענות ומתנגדים לזכויות הבסיסיות של הפלסטינים״.

סנדרס שניצח בפריימריז בנבאדה מוביל את המרוץ עם 31 צירים. אחריו נמצא פיט בוטיג'ג' עם 22 צירים. אך עדיין מדובר בשלב מוקדם מאוד של הבחירות המקדימות, וכדי לזכות במועדמות יש צורך ב-1,991 צירים.