אביגדור ליברמן
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ליברמן: "נקים ממשלה בלי נתניהו – אין יותר אחדות"

יו"ר ישראל ביתנו בוועידת מעריב: "אנחנו מוכנים ליום שאחרי הבחירות" • בצל זעמו של דרעי, רה"מ קיים ביקור במוסדות ש"ס • רה"מ יקיים בצוהריים כינוס פוליטי לחברה הערבית בטמרה • 5 ימים לבחירות - כל העדכונים
מערכת כאן חדשות
26 בפברואר 2020
09:15
עודכן ב 16:38

חמישה ימים לבחירות: יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן התייחס היום (רביעי) לאפשרויות להקמת ממשלה אחרי הבחירות, ואמר שיקים ממשלה ללא נתניהו. בדבריו בוועידת מעריב עסקים 2030 טען: "אנחנו מוכנים ליום שאחרי הבחירות, יהיו לנו 61 מנדטים בלי נתניהו, דרעי וליצמן".

"אנחנו רוצים קואליציה חילונית וליברלית ואני חושב שהסבירות גבוהה ביותר. לכולם נמאס מנתניהו, לכל חברי סיעת הליכוד בכנסת נמאס ממנו", הוסיף ליברמן. "גנץ ונתניהו הגיעו יחד ל-65 מנדטים, ואמרתי לשניהם שיקימו, אבל הם העדיפו להתווכח מי ראשון ומי שני, וכך נגררנו לבחירות. בפעם הבאה אין לי התחייבות. אני תמיד שקוף ומשתדל לומר מראש מה ההתחייבויות. אין יותר ממשלת אחדות". 

בד בבד, ראש הממשלה בנימין נתניהו מעורר ביקורת לא רק בקרב יריביו הפוליטיים, אלא גם בקרב שותפיו הקואליציוניים. יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, הביע את כעסו כלפי ראש הממשלה לאחר שזה החליט לקיים ביקור בישיבת תורה והוראה בתל אביב: "זועם על הביקור במוסדות ש"ס. במקום שהליכוד ילכו להביא קולות מהמעוזים שבהם היו שיעורי הצבעה נמוכים – הוא הולך למוסדות של ש"ס".

בסביבת נתניהו אמרו בתגובה לדברי דרעי כי "ראש הממשלה מאוד מעריך את השר אריה דרעי. זה לא אירוע פוליטי והוא גם לא מסוקר תקשורתית".

הבוקר, יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס לסרטון קמפיין הליכוד, שתוקף אותו, ואמר בריאיון אצל קלמן ליבסקינד ומואב ורדי בכאן רשת ב: "אני אדם ככל האדם, כשפוגעים בי אני נפגע. נתניהו יורד למקומות נמוכים".

בתוך כך, גנץ גם התייחס לחקירת החברה שעמד בראשה - "המימד החמישי" ועל ההשפעה של כך מבחינה פוליטית: "לא הצגנו שיש לנו לקוחות שמכרנו להם את המערכת, אלא לקוחות שאנחנו בקשר איתם. המערכת הייתה בפיתוח. אני פתוח לחקירה הזאת שתשפוך אור על האמת". יו"ר כחול לבן הוסיף כי הוא ועמיתיו ברשימה מודאגים מהמצב בסקרים האחרונים.