פינוי הנערה מאתר החרמון
צילום: עופר רענן

אירוע חריג בחרמון: נערה בת 16 נפצעה קשה במגלשות האקסטרים

הצעירה פונתה במסוק מהאתר לבית החולים רמב"ם כשהיא מורדמת ומונשמת. המשטרה פתחה בחקירה ועיכבה ארבעה מעובדי האתר
רובי המרשלג
26 בפברואר 2020
14:58
עודכן ב 18:23

נערה בת 16 נפצעה היום (רביעי) באורח קשה לאחר שנחבלה בראשה בבילוי במגלשות האקסטרים באתר החרמון. כוחות מד"א העניקו במקום טיפול רפואי לנערה ומסוק של צה"ל פינה אותה לבית החולים רמב"ם בחיפה, כשהיא מורדמת ומונשמת. מנכ"ל אתר החרמון, אלון פרידמן, הורה על עצירת פעילות מתקן מזחלות האקסטרים עד סיום תחקיר המקרה. המשטרה עיכבה לחקירה ארבעה עובדים מהאתר ובודקת את מעורבותם באירוע.

ד"ר עידו פלדור, סגן מנהל מחלקת נוירוכירוגיה בבית החולים רמב"ם הסביר כי מצבה של הצעירה מוגדר קשה, וכי מטרת הפעולה היא לנטר את מצב פגיעת הראש ממנה היא סובלת: "לאחר מכן היא תועבר למחלקת טיפול נמרץ".

צוריאל ודניאל מלוך, חובשי מד"א שהבחינו בנערה כשגלשו עם משפחתם באתר, סיפרו: "באחד המתקנים הבחנו בצעירה שוכבת בסמוך למסלול. עצרנו את הגלישה וניגשנו אליה במהירות, תוך חיוג למוקד 101 של מד"א. היא הייתה מחוסרת הכרה, וסבלה מחבלת ראש. התחלנו להעניק לה טיפול רפואי מציל חיים תוך קריאה לעזרה מצוותי האתר, וביקשנו ממוקד מד"א להזניק מסוק שיפנה אותה. ביחד עם כוח רפואה של צה"ל חילצנו אותה לעבר שטח הנחיתה, והעברנו אותה למסוק הצבאי שפינה אותה לבית החולים".