אלון חסן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בית המשפט גזר על אלון חסן שלושה חודשי מאסר על תנאי

יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר ירצה גם 150 שעות שירות לתועלת הציבור. חסן הורשע לפני כשלושה חודשים בשתי עבירות של מרמרה והפרת אמונים של עובד ציבור, ובשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד
אסף פוזיילוב
14 במאי 2020
17:21

בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר היום (חמישי) על יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר, אלון חסן, שלושה חודשי מאסר על תנאי ו-150 שעות לטובת הציבור. זאת לאחר שהורשע במרמה והפרת אמונים, וזוכה משוחד וסחיטה באיומים. השופט יואל עדן, ציין בגזר הדין כי "הנזקים הקשים שנגרמו לנאשם כתוצאה מההליך, והזיכוי ממרבית העבירות, ומהחמורות שבהן, מחייבים התייחסות במסגרת הענישה". 

נגד חסן, שכיהן כיו"ר ועד עובדי נמל אשדוד, התנהל משפט שוחד בטענה כי הוא, יחד עם מנכ"ל הנמל לשעבר שוקי סגיס, ובן דודו דוד חסן, ניהלו מערכת של סחיטה באיומים, וניצלו לשם כך את הנמל. במארס 2018 זיכה בית המשפט המחוזי את חסן - מה שהוביל להגשת ערעור מצד המדינה. 

בתחילת חודש דצמבר 2019 קיבל בית המשפט העליון באופן חלקי את הערעור, והרשיע את יו"ר ועד עובדי נמל אשדוד לשעבר בשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים של עובד ציבור, ובשתי עבירות של מרמה והפרת אמונים בתאגיד. 

עם זאת, בית המשפט העליון דחה את ערעור המדינה על זיכויו של חסן באישום אחד. בפסק הדין נכתב כי לא פעם נהג חסן בנמל אשדוד במידה מסוימת כבשלו, ולא חשש מלערב את ידיו בנושאים רבים, גם אם התערבות זו הייתה עשויה להתפס בלתי הולמת.