פתקי הצבעה
צילום: פלאש 90

גורמים בליכוד: יש בידנו נתונים שמראים מי לא הצביע בבחירות האחרונות

שרים וח"כים במפלגה טוענים שיש בידיהם את הנתונים מאזורים רבים בארץ. כך הם יוכלו למקד את פעולות השכנוע לאנשים מסוימים. אדלשטיין: "אין שום בעיה עם הרכבת רשימה כזאת"
זאב קם
27 בפברואר 2020
07:35

שרים וח"כים בליכוד טוענים שלמפלגה יש את רשימת האנשים, בחלקים רבים ברחבי הארץ, שלא הצביעו בבחירות האחרונות, כך פורסם היום (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. מדובר ברשימות של אלו שלא הצביעו בבחירות, המאפשרות לליכוד למקד את פעולות השכנוע בכל אזור.

האזינו לריאיון עם יולי אדלשטיין בכאן רשת ב

הגורמים טוענים שבאזורים רבים יודעים בליכוד מה הם שמות האנשים ששמם לא נמחק מהרשימות מאחר ולא באו להצביע, וכך לנטר אותם באזורים שמזוהים עם הימין ועם הליכוד. בליכוד סירבו להתייחס לדברים. 

יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין הגיב לדברים ואמר בריאיון לדב גיל-הר כי "אני חושב שאין שום בעיה עם הרכבת הרשימה הזאתי, אם הפעילים עובדים נכון אז הם מדווחים למטה מי הצביע ומי לא". הוא נשאל אם מדובר בקובץ שמישהו הוריד ללא סמכות והשיב: "אני מקווה מאוד שלא". 

אדלשטיין התייחס למאבק על ראשות הממשלה ואמר: "אין קיצורי דרך ללשכת ראש הממשלה, ולמצוא מחר את גנץ בלשכה זה לא טוב למדינת ישראל, לפני שהיה חבר כנסת. אם חבר כנסת יצביע לא עם דעתו, מה יעזור לו כל ניסיון הרטמכ"ל, הוא ישאיר אותו שבת?". 

"אני מקווה שנגיע להכרעה כי המצב הזה הוא התעללות כמעט במדינה על ידי המערכת הפוליטית. כידוע לפני הבחירות האחרונות עשיתי כל מאמץ על מנת לגרום לראשי המפלגות להתיישב ביחד. מערכת בחירות רביעיות זה לא משהו שייטיב עם הביטחון והכלכלה שלנו", אמר אדלשטיין. 

בשבועות האחרונים פורסם כי פרצת אבטחה ביישומון "אלקטור" שבשימוש הליכוד חשפה פרטים של מיליוני ישראלים. בעקבות הפירצה נחשף פנקס הבוחרים ובו פרטים, שמות, כתובות, תעודות זהות וטלפונים של כ-6.5 מיליון אנשים. איש אבטחת המידע רן בר זיק, פרסם כי היישומון נסגר בסיוע מערך הסייבר. לא ידוע אם גורמים עוינים הצליחו לגנוב את מאגר הנתונים.