עמיר פרץ
צילום: פלאש 90

פרץ: "בממשלה הבאה נמנה את השר הבדואי הראשון"

יו"ר העבודה-גשר-מרצ: פרופ' אליאן אלקרנאוי יהיה שר בכיר. פרץ הוסיף בתגובה לסרטונים של כחול לבן: "אנחנו נהיה המבוגר האחראי. קוראים לגנץ להנהיג את המחנה, כפי שראוי"
יואב קרקובסקי
27 בפברואר 2020
10:51

יו"ר העבודה-גשר-מרצ עמיר פרץ הודיע היום (חמישי) כי בממשלה הבאה "נמנה את השר הבדואי הראשון". במסיבת העיתונאים שערך הודיע פרץ כי מדליק המשואה ביום העצמאות בשנת 2013, פרופסור אליאן אלקרנאוי, יהיה שר בכיר בממשלה.

פרץ התייחס גם לסרטונים של כחול לבן נגד מפלגתו ואמר כי "מערכת הבחירות הזאת היתה צריכה להתנהל באווירה אחרת וברוח אחרת, רוח של שינוי ותקווה, רעיונות חדשים וסדר יום חדש לישראל. לא הסכמתי לקחת חלק בשנאה כלפי החרדים ונציגיהם בכנסת, ולא כלפי הערבים אזרחי ישראל ונציגיהם. 20% מאזרחי ישראל הם שותפים לגיטימיים לממשלת השינוי שאנחנו רוצים להוביל ביחד עם בני גנץ".

פרץ הוסיף כי "בסיום מערכת הבחירות הקודמת עמדה בפנינו הזדמנות היסטורית להקים ממשלה חדשה בשותפות עם נציגי החברה הערבית, עם תמיכה מבחוץ של הרשימה המשותפת. לצערי, כפי שאמר בני גנץ: 'האוזר והנדל מנעו ממני להקים ממשלה'".

אלקרנאוי, פרופסור במחלקה לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן-גוריון, כיהן כנשיא מכללת אחווה. הוא נבחר להדליק משואה ב-2013 למען קידום הפיוס והאחווה בישראל. אלקרנאוי אמר כי "אחרי 24 שנים באקדמיה, בארץ ובחו"ל, אני נדרש הבוקר הזה לעשות מעשה שאני שלם איתו ומרגיש שאני ממלא בו תפקיד היסטורי. החברה הישראלית הפכה להיות חברה שסועה בשנים האחרונות. פערים חברתיים שהועצמו על ידי פוליטיקאים שבחרו להפוך את השנאה לכלי פוליטי. אני עושה זאת כמסר לכל החברה הישראלית, ערבים, יהודים, דרוזים, צ'רקסים, בדואים, בני כל העדות והדתות".

הבוקר, התייחס ראש המוסד לשעבר תמיר פרדו בריאיון לירון דקל בכאן רשת ב, לקמפיין השלילי בליכוד נגד הציבור הערבי בישראל: "לצייר אותם כאויבי המדינה - לא ראוי. הם מהווים 20% מתושבי ישראל. לא הייתי רוצה לראות שבארצות הברית יאמרו ליהודים שהם לא ראויים לשרת בממשל בגלל דתם". לדבריו, המפלגות הערביות לא יכולות להיות חלק מהקואליציה כרגע.

אתמול ראש הממשלה בנימין נתניהו ערך כינוס בחירות בטמרה. אל הכינוס הגיעו עשרות בודדות של בני אדם. מפגינים חיכו לו מחוץ לאולם. חברת הכנסת היבה יזבק מהרשימה המשותפת אמרה: "נתניהו יכול לחלום על שלושה מנדטים מהערבים. למרות ההתחנפות, החברה הערבית לא תשכח לנתניהו את המדיניות המסיתה, הגזענית וההרסנית של ממשלתו".