קורונה
צילום: אי־פי

קורונה בישראל: לראשונה נעצר אזרח בחשד שהפר את הוראות הבידוד

בית המשפט שיחרר אותו ומתח ביקורת חריפה על המשטרה ועל שב"ס • חולה ישראלי שהגיע מארץ המגף נמצא בבידוד בשיבא לאחר שנמצא כי נדבק בנגיף • אל על ביטלה את כל טיסותיה לאיטליה ולבירת תאילנד • מקרים ראשונים של קורונה בספרד ובאוסטריה | כל העדכונים
כתבי כאן חדשות
27 בפברואר 2020
16:05
עודכן ב 16:46

החשש מהתפשטות נגיף קורונה – פרסום ראשון: לראשונה נעצר היום (חמישי) אזרח בחשד שהפר את הוראת הבידוד בו שהה מחשש לקורונה. בית המשפט שיחרר אותו ומתח ביקורת חריפה על המשטרה ועל שב"ס שלא נערכו לקליטת חשודים עם חשש לנגיף.

מהמשטרה נמסר: "בעקבות קבלת דיווח על אירוע אלימות, כוח משטרה הגיע למקום ועיכב את החשוד. במקביל, התקבל דיווח כי החשוד מפר הוראה של משרד הבריאות לשהות בבידוד לאחר ששב מאחת ממדינות המזרח הרחוק. השוטרים עצרו את החשוד והוא שהה סמוך לתחנת המשטרה תוך שמירה על תנאי בידוד מחשש להדבקת השוטרים והאזרחים המגיעים לקבל שירות במקום".

משרד החוץ ברומא מבקש היום הבהרות מישראל בעקבות ההנחיות החדשות וההחלטה לאסור את כניסתם לארץ של נוסעים מאיטליה. חברת אל על ביטלה את כל טיסותיה לאיטליה, לאחר שמשרד הבריאות ביקש היום מכל מי שהגיע לישראל ביום ראשון אחר הצוהריים בטיסת 382 של החברה מארץ המגף, להיכנס מיד לבידוד בית למשך שבועיים ממועד הנחיתה, ולדווח על-כך למשרד, באמצעות האתר או המוקד הטלפוני.

בצוהריים נמסר כי ישראלי שהיה במטוס חלה והתברר שנדבק בנגיף קורונה. הוא מאושפז בבידוד בבית החולים שיבא. משרד הבריאות הבהיר כי כל מי ששבו מאיטליה בשבועיים האחרונים צריכים לשהות בבידוד עד שימלאו 14 יום לחזרתם לארץ. בתוך כך, בארץ המגף עלה מניין הנספים כתוצאה מנגיף קורונה ל-14.