מטוס אל על שחזר מאיטליה עובר חיטוי

פרסום ראשון: חברת הלואו קוסט הגדולה בעולם מבטלת את כל טיסותיה מאיטליה מישראל

חברת ריינאייר שוקלת לבטל טיסות ליעדים נוספים בעקבות התפוסות הנמוכות, הנובעות מהתפשטות הקורונה. במקביל, חברת אל על מכינה תוכנית פיטורים לכאלף עובדים • 70 דגימות נלקחו מאנשים שהיו במגע עם הישראלי שחלה בווירוס
שרון עידן וקטי דור
27 בפברואר 2020
21:12

התפשטות הקורונה: חברת הלואו-קוסט הגדולה בעולם ריינאייר עוצרת את כל טיסותיה מאיטליה לישראל, כך פורסם היום (חמישי) לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. מדובר בביטול של אלפי כרטיסים ושל טיסות רבות של החברה, בין השאר ליעדים כמו רומא ובולוניה. החברה גם חסמה את מערכת ההזמנות לטיסות אלה.


עוד נודע לכאן חדשות כי ענקית הלואו-קוסט שוקלת לעצור קווים של החברה ליעדים נוספים. זאת בעקבות תפוסות נמוכות מאוד, וביטולים בהיקפים גדולים.

לאור התפשטות הווירוס באיטליה ומספר מקרי המוות הגבוה שבתחומה, הודיע היום שר הפנים אריה דרעי על איסור כניסה של זרים מאיטליה לישראל. דרעי הוסיף כי ישראלים שיגיעו מאיטליה ייכנסו לבידוד של שבועיים, בדומה לשבים ממדינות במזרח הרחוק. בעקבות ההודעה נאסרה בצוהריים כניסתם לארץ של נוסעים משתי טיסות מאיטליה שנחתו בנתב"ג. בנוסף, אמש יצאה אזהרת מסע כוללת לאיטליה, ומשרד הבריאות פרסם הודעה חריגה, שבה המליץ לישראלים שלא לטוס לחו"ל אם אין בנסיעה צורך ממשי.

גם חברת אל על הודיעה היום על ביטול כל טיסותיה לאיטליה, וכן לבנגקוק בתאילנד, והנזק הכלכלי הצפוי לחברה עומד על כ-200 מיליון שקלים. מנכ"ל החברה גונן אוסישקין הורה להכין תוכנית פיטורים של כאלף עובדים.

אותרו עוד כמאה איש שהיו במגע עם החולה הישראלי

70 דגימות נלקחו היום מאנשים שהיו במגע עם הישראלי שחלה בקורונה, בהם גם חמישה מבני משפחתו. כמו כן, אותרו עוד כמאה אנשים שהיו במגע עם החולה, רובם היו איתו בטיסה חזרה מאיטליה. פרמדיקים של מד"א יקחו מהם דגימות הערב, הלילה ומחר, ותוצאות המעבדה יתקבלו מחר ומחרתיים.


החולה עצמו מאושפז במתחם הבידוד בבית החולים תל השומר. יש לו חום של מעל ל-38.5 מעלות והוא סובל מכאבי ראש, אך מצבו מוגדר קל. פרופסור גליה רהב המטפלת בחולה אמרה לכאן חדשות: "הוא פיתח תסמינים, יש לו חום גבוה וכאבי ראש, אבל מצבו יציב. כרגע בדיקת הריאות שלו נקייה".


ד"ר אשי שלמון, מנהל המחלקה ליחסים בין-לאומיים במשרד הבריאות, התייחס גם הוא להתפשטות נגיף קורונה בריאיון לחדשות הערב. "הגיעו אלפי ישראלים חזרה מאיטליה בשבועיים-שלושה האחרונים ובהחלט יכול להיות מקרה נוסף", אמר ד"ר שלמון על אפשרות של התפשטות הווירוס בישראל. "המחלה עוד לא הגיעה לשיא שלה בעולם במערבי, אבל אנחנו מצפים שנראה פחות הידבקויות ככל שיתחמם".