יו"ר כחול לבן, בני גנץ
-

גנץ על הקלטת היועץ המפוטר: "מניפולטיבי ונמוך מאוד"

יו"ר כחול לבן הגיב לחשיפת ההקלטות בהן נשמע יועצו ישראל בכר מתבטא נגדו. הריאיון המלא עם גנץ ישודר מחר בשעה 18:30 בכאן 11
השבוע
28 בפברואר 2020
22:00

יו"ר כחול לבן בני גנץ הגיב הערב (שישי) לחשיפת ההקלטות בהן נשמע יועצו ישראל בכר מתבטא נגדו. בריאיון לאסף ליברמן ששודר הערב בתוכנית השבוע בכאן 11, אמר גנץ: "זה לא נעים לשמוע את זה, אבל כשמנסים להבין את מקור העניין, שומעים שזה מבושל בתוך הקלטה".


גנץ הוסיף כי היה לו ברור שמדובר במשהו מניפולטיבי ונמוך מאוד, אך לדבריו "אף על פי כן - אני לא מוכן שאנשים ידברו ככה עליי". "לישראל בכר אין הבנה בשאלות ביטחוניות, אם יהיה צורך אורה על תקיפה באיראן", אמר גנץ.

יו"ר כחול-לבן הגיב לדברי יו"ר העבודה-גשר-מרצ, עמיר פרץ, שאמר מוקדם יותר בכנס פעילים כי סיכם עם גנץ על הקמת ממשלת מיעוט לאחר הבחירות. גנץ אמר בתגובה לדברים כי "אין לנו שום סיכום עם אף אחד". "העבודה-גשר-מרצ הם שותפים ראויים לכל דבר ועניין אבל אין לנו שום סיכום, זה תרחיש מאוד תיאורטי", אמר גנץ.

מוקדם יותר הודיע גנץ כי הוא מפטר את בכר. גנץמסר : "מהבירור הראשוני עולה, כי בכר נקלע למארב מתוכנן שכלל ניצול אישי, שימוש באמצעים פסולים והונאה – שיטופלו בציר המשפטי. מעורבותם המניפולטיבית של גורמים פוליטיים תיחשף אף היא בקרוב". מכחול לבן נמסר כי גנץ הנחה את צוות הקמפיין להמשיך בבירור יסודי של הדברים.

בכר מסר בעקבות הודעתו של גנץ: "כמי שמלווה מעל שנה את בני גנץ, אני מודה על ההזדמנות לעבוד במחיצתו. מבלי להיכנס לפרטים, המקרה שפורסם הוא חלק ממסע של הונאה וניסיון גניבת דעת שהשיג שיא חדש של שפלות רוח. עוד תגיע העת לעסוק בדבר. לאור הפרסום אני מקבל עליי את החלטתו על סיום תפקידי בצוות הקמפיין".

מקורביו של בכר הפנו היום את האצבע המאשימה נגד הרב גיא חבורה מתל אביב. מדובר ברב העומד בראש עמותת "אורות של תקווה" למען ילדים חולי סרטן, איתו התייעץ בכר בתקופה האחרונה בענייניו האישיים, והוא זה שלכאורה הקליט את בכר במהלך הפגישות עימו.

תיעוד: הרב שלכאורה הקליט את יועצו של גנץ בכנס לצידו של נתניהו ביום רביעי

לדברי המקורבים, חבורה הגיע אתמול לביתו של בכר במודיעין וניסה לשכנע את בכר לפרסם את ההקלטות בעצמו כדי "לעזור לעם ישראל", אך בכר סירב בתוקף. הם הוסיפו שחבורה חיפש בימים האחרונים היתר רבני לפרסום ההקלטות, וניסה להיפגש עם מנהיג הציבור הליטאי-חרדי הרב חיים קנייבסקי כדי לקבל אישור לפרסום ההקלטות.

הריאיון המלא עם יו"ר כחול לבן ישודר מחר ב-18:30 בכאן 11, ראשי המפלגות מגיעים לאולפן כאן חדשות בירושלים למשדר מיוחד בהגשת אסף ליברמן.