נתניהו, גנץ, ארכיון
צילום: תומר נויברג, גילי יערי, פלאש 90

בליכוד מכחישים כל קשר להקלטת יועצו של גנץ

בכחול לבן מעריכים שהליכוד יארגן שיבוש הצבעה ביום הבחירות. גורמים במפלגה אמרו כי חשיפת ההקלטות וכן הטענות כי גנץ ניהל רומן מחוץ לנישואים, עליהן צייץ יאיר נתניהו, "מוציאים את השטח של כחול לבן מאדישות"
יואב קרקובסקי
28 בפברואר 2020
23:22

בליכוד מכחישים כל קשר להקלטות בהן נשמע ישראל בכר, יועצו לשעבר של יו"ר כחול לבן בני גנץ, למרות שנתניהו נפגש עם הרב גיא חבורה. כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית השבוע בכאן 11. בכחול לבן מעריכים שהליכוד יארגן שיבוש הצבעה ביום הבחירות. גורמים בכחול לבן אמרו לכאן חדשות כי חשיפת ההקלטות וכן הטענות כי גנץ ניהל רומן מחוץ לנישואים, עליהן צייץ יאיר נתניהו, "מוציאים את השטח של כחול לבן מאדישות".


בריאיון לירון דקל אמרה הערב שרת התרבות והספורט מירי רגב: "גנץ בלחץ, היועץ הכי קרוב שלו, שעזר לו לבנות את כחול לבן, אומר עליו שהוא סכנה לישראל והוא לא מסוגל לתקוף באיראן". בתגובה לטענות כי בליכוד עומדים מאחורי הקלטות היועץ, אמרה רגב כי הליכוד לא עוסק בהאזנות סתר. "הופתענו, ישראל בכר אדם מאוד צנוע ושקט", אמרה השרה.

חבר הכנסת אבי ניסנקורן, מספר חמש בכחול לבן, אמר בתוכנית השבוע בכאן 11 כי "ההקלטה לא פוגעת בכלל, הציבור נבון, גנץ רמטכ"ל עם עשרות שנות שירות במדינת ישראל". ניסנקורן הוסיף: "אני מוטרד ששישה ראשי מוסד וראשי שב"כ אומרים שנתניהו הוא סכנה לביטחון המדינה".

מקורבים ליועצו של בכר הפנו היום אצבע מאשימה נגד הרב גיא חבורה מתל אביב. מדובר ברב העומד בראש עמותת "אורות של תקווה" למען ילדים חולי סרטן, איתו התייעץ בכר בתקופה האחרונה בענייניו האישיים, והוא זה שלכאורה הקליט את בכר במהלך הפגישות עימו.

תיעוד: הרב שלכאורה הקליט את יועצו של גנץ בכנס לצידו של נתניהו ביום רביעי

לדברי המקורבים, חבורה הגיע אתמול לביתו של בכר במודיעין וניסה לשכנע את בכר לפרסם את ההקלטות בעצמו כדי "לעזור לעם ישראל", אך בכר סירב בתוקף. הם הוסיפו שחבורה חיפש בימים האחרונים היתר רבני לפרסום ההקלטות, וניסה להיפגש עם מנהיג הציבור הליטאי-חרדי הרב חיים קנייבסקי כדי לקבל אישור לפרסום ההקלטות.