ביידן בקרוליינה הדרומית אתמול
צילום: אי-פי

ג'ו ביידן ניצח בבחירות המקדימות של הדמוקרטים בקרוליינה הדרומית

סגן הנשיא לשעבר, בן 77, עם ניצחון ראשון במדינה הרביעית. ביום שלישי יתקיימו בחירות ב-14 מדינות, במה שמכונה יום שלישי הגדול
נתן גוטמן
01 במרץ 2020
03:24
עודכן ב 04:20

סגן הנשיא לשעבר, ג'ו ביידן זכה הלילה (ראשון) בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית בקרוליינה הדרומית. ביידן, בן 77, מתמודד בפעם השלישית על מועמדות המפלגה הדמוקרטית, וזה ניצחונו הראשון הסבב הזה, לאחר ארבעה מדינות. ביום שלישי יתקיימו בחירות ב-14 מדינות, במה שמכונה יום שלישי הגדול.

לפי ספירת 90% מן הקולות, ביידן ניצח בפער גדול עם למעלה מ-48% מקולות הבוחרים. במקום השני הגיע ברני סנדרס עם כ-20%. המועמד טום סטייר, שהגיע למקום השלישי, הודיע על פרישתו מהמרוץ.

ביידן הודה לתומכיו ואמר: "רק לפני כמה ימים הספידו התקשורת והפרשנים את המרוץ, אבל ניצחנו בגדול". בסיום נאומו אמר ביידן: "אנחנו טובים יותר מהנשיא הזה. זו ארצות הברית של אמריקה. אין דבר שהוא מעל כוחנו, אם נעשה זאת ביחד". ברני סנדרס בירך את ביידן ואמר כי "יש הרבה מדינות, ואי אפשר לנצח בכולן. כעת פנינו ליום שלישי הגדול".

במדינות הקודמות ביידן נחל כמה כישלונות, שהעלו ספק האם הוא מסוגל לנצח. באיווה סיים רביעי, בניו המפשייר חמישי ובנוואדה הצליח להגיע למקום השני בלבד. זהו ניצחון מעודד לביידן לפני יום שלישי הגדול.