-
צילום: אי-פי

נגיף קורונה: מקרי מוות ראשונים באוסטרליה ותאילנד

באוסטרליה מת מהווירוס אזרח בן 78 שהיה על "ספינת הקורונה" • ארה"ב: מקרה מוות שלישי של חולה שלא טס לחו"ל או בא במגע עם נדבקים ידועים
מתי ברנהרט
01 במרץ 2020
06:58

אוסטרליה דיווחה הלילה (ראשון) על מקרה מוות ראשון מהנגיף הסיני במדינה. מדובר באזרח בן 78 שהיה על "ספינת הקורונה", שעגנה מול חופי יפן בהסגר לאחר שהתגלו עליה חולים בווירוס. גם תאילנד דיווחה הבוקר על מקרה מוות ראשון במדינה. 

במדינת אורגון דיווחו על חולה ראשון בנגיף. מדובר בבמקרה השלישי בארצות הברית של חולה שלא טס לחו"ל, או בא במגע עם נדבקים ידועים. בד בבד, ועידת "ASEAN" - איגוד מדינות דרום מזרח-אסיה, שהייתה אמורה להתקיים בלאס וגאס בחודש הבא, בוטלה בשל התפשטות הקורונה. 

אתמול בערב הודיעו רשויות הבריאות בארצות הברית על מקרה מוות ראשון מן הנגיף על אדמת המדינה. לפי גורמים אמריקנים, האדם שמת היה תושב מחוז קינג שבמדינת וושינגטון. זהו המחוז המאוכלס ביותר במדינה, שבו נמצאת גם העיר סיאטל, המכילה יותר מ-700 אלף תושבים. עד כה ידוע על 59 בני אדם שנדבקו בנגיף בארצות הברית, אך גורמים במדינה הביעו חשש שהמחלה מתפשטת, בעיקר בחוף המערבי.

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קרא אתמול ל"פוליטיקאים, אנשי ציבור ותקשורת - אל תעוררו פאניקה בציבור". לדבריו, "הרבה אנשים עובדים כרגע על עניין הקורונה. זה קשה אבל הם עושים את המירב". טראמפ הוסיף כי "אחד הצעדים שהחלטנו עליו זה להטיל מגבלות על מספר מדינות זרות, כמו סין. המספרים בירידה גם שם".