נתניהו ואשל
צילום: נועם מוסקוביץ' וגילי יערי, פלאש 90

מה היה קורה אם נתן אשל היה יועצו של גנץ?

בעולם מקביל, אם הדבר היה קורה לכחול לבן - הייתה זו פגיעה אנושה | פרשנות
מרדכי גילת | פרשנות
01 במרץ 2020
10:48

מה היה קורה אם אחד מיועציו הקרובים של בני גנץ, איש אמונו, היה מוקלט בחשאי מספר לחבר שהשנאה היא מה שמאחדת את מצביעי כחול לבן; שמירי רגב מתנהגת כבהמה; שיוצאי עדות המזרח שונאים הכל בתמיכת מירי רגב?

השמיים היו נופלים על יו"ר כחול לבן. היו שוחטים אותו. מהדורות החדשות היו נפתחות עם הסיפור הגזעני הזה, גנץ היה נקלע בצדק למצוקה, ויאיר לפיד וחבריו היו ממהרים לאולפנים כדי להתנצל בפני בני עדות המזרח.

 מקורבו של ראש הממשלה, נתן אשל (צילום: הדס פרוש, פלאש 90).

בתמצית שבתמצית: כחול לבן היתה משלמת בקלפי מחיר יקר. נתניהו וחייליו בתקשורת, בהם כאלה שהולכים ומאבדים את היושרה המקצועית, היו שופכים עוד ועוד שמן למדורה. 

מה קרה אתמול כשאילנה דיין חשפה בערוץ 12 (בעזרת אחד מעורכי התוכנית שלה, שחר אלתרמן), קטעים מהקלטת שיחה של פרסומאי מסוים עם נתן אשל, איש סודו המפוקפק של בנימין נתניהו?

ראש הממשלה לא שלח לכל הרוחות את אשל, הגזען מעודד השנאה של המחנה היריב. צלם החצאיות, שהורשע בבית דין משמעתי במעשים שלא ייעשו, לא קיבל מייד גט כריתות מהאיש שקורע את העם לשניים

מה קרה - כשאשל נשמע אומר על מצביעי הימין: "הציבור הזה, שאני קורא לו ה'לא אשכנזי', מה מחמם אותו? למה הם שונאים את התקשורת? הם שונאים הכל... השנאה הזאת היא מה שמאחד את המחנה שלנו... מירי רגב עושה עבודה מצוינת כי היא מלהיבה... זה שהיא בהמה, עזוב...".

לא קרה כמעט דבר. השמיים לא נפלו, הליכוד לא פרסם בקשת סליחה מהציבור "הלא אשכנזי", ראש הממשלה לא שלח לכל הרוחות את אשל, הגזען מעודד השנאה של המחנה היריב. צלם החצאיות, שהורשע בבית דין משמעתי במעשים שלא ייעשו, לא קיבל מייד גט כריתות מהאיש שקורע את העם לשניים.

מה כן עשה נתניהו? הוא הסתפק בפרסם ההודעה הבאה: "התקשרתי והבהרתי לנתן אשל שדבריו אינם ראויים ואינם מקובלים עלי והוא התנצל מייד על הדברים". רוצה לומר: נזפתי בו קלות, אמרתי לו נו, נו, נו, הוצאתי לו כרטיס צהוב קטן. עכשיו אמשיך להשתמש בשירותיו. על אנשים כאלה אני לא יכול לוותר.