ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו על תוצאות המדגם: "זהו ניצחון גדול"

מתוצאות המדגם של כאן חדשות עלה: הליכוד המפלגה הגדולה ביותר, גוש הימין-חרדים עם 60 מנדטים. לכחול לבן 33 מנדטים • בגוש הימין מברכים על התוצאות - בנט: "הימין ניצח, נמליץ על נתניהו" • רונן צור, יועצו הבכיר של גנץ: "היתה חבלה מכוונת בקמפיין שלנו"
מערכת כאן חדשות
02 במרץ 2020
22:00
עודכן ב 23:44

הקלפיות נסגרו: ממדגם כאן חדשות שפורסם הערב (שני) עלה כי הליכוד של ראש הממשלה בנימין נתניהו קיבלה 36 מנדטים - שלושה מנדטים יותר מכחול לבן של בני גנץ. נתניהו הגיב לתוצאות: "ניצחון גדול". שר המשפטים אמיר אוחנה אמר כי מדובר ב"ניצחון אדיר". מנגד, גנץ הגיע לביתו על מנת לצפות במדגמים ואמר כי "זה תחילתו של ערב ארוך". רונן צור, יועצו הבכיר של גנץ: "הייתה חבלה מכוונת בקמפיין שלנו".

שאר התוצאות במדגם כאן חדשות ו-Kantar: איחוד העבודה-גשר-מרצ עם 6 מנדטים, הרשימה המשותפת זוכה ל-15 מנדטים. ימינה בראשות נפתלי בנט עם 7 מנדטים, ש"ס של אריה דרעי עם 9 מנדטים, יהדות התורה עם 8 מנדטים וישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן יורדת ל-6 מנדטים. גם הפעם - עוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר לא עוברת את אחוז החסימה. לפי המדגם, גוש הימין-חרדים מגיע ל-60 מנדטים, וגוש השמאל-מרכז-ערבים מקבל 54 מנדטים. 

יו"ר ימינה נפתלי בנט אמר בנאומו במטה המפלגה כי הוא גאה שהימין ניצח בלי לירות בנגמ"ש. "אני רוצה לומר פה בקול גדול - ימינה נשארת מאוחדת, אנשי הבית היהודי אני אוהב אתכם, אנשי האיחוד הלאומי אני אוהב אתכם, אנשי הימין החדש אני אוהב אתכם. אנו נפעל כסיעה משותפת בכנסת הקרובה", אמר בנט.

גם יו"ר ש"ס אריה דרעי נשא נאום, במהלכו נשמעו קריאות: "ליברמן הביתה". דרעי אמר כי מחר מפלגתו תשב עם ראשי גוש הימין ועם ראש הממשלה נתניהו ו"נקים ממשלה מיידית בראשות נתניהו".