אורלי לוי-אבקסיס, ארכיון
צילום: גילי יערי, פלאש 90

חיפוש העריקים: בליכוד ירכזו מאמצים באורלי לוי אבקסיס

במפלגה נשענים על כך שחברת הכנסת מגיעה מבית ימני ועל העובדה שהיא נחשבת לסיעת יחיד. אם האופציה הזו לא תתממש, בליכוד ינסו לשנות את החוק שקובע מגבלות על פיצול מפלגות
זאב קם
03 במרץ 2020
18:21

בליכוד החליטו לנסות ולפעול מול חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס מהעבודה-גשר-מרצ, ולזנוח כרגע את שאר חברי הכנסת שסומנו כאופציות לעריקה. זאת בניסיון להביא אותה לגוש הימין חרדים. כך פורסם הערב (שלישי) בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב.

הסיבה למהלך קשורה בכך שלוי אבקסיס מגיעה מבית ימני, וגם לאור העובדה שהיא נחשבת לסיעה בפני עצמה שיכולה לבוא לבד וללא מגבלות - כך לפחות מאמינים בליכוד.

תוצאות האמת בבחירות 2020: כל העדכונים

אם האופציה הזו לא תתממש, ינסו בליכוד לשנות את החוק שקובע מגבלות על פיצול מפלגות ויבקשו לאפשר גם לחבר כנסת בודד או לשני חברי כנסת להתפצל ממפלגה בלי לספוג סנקציות כתוצאה מאותו פיצול. זאת כדי לנסות ולפצל את אחת המפלגות האחרות.

לוי אבקסיס עצמה צייצה אמש בין השאר אחרי פרסום המדגמים, שהעניקו שישה מנדטים בלבד לרשימתה: "כולי תקווה שנקום מחר לעידן חדש של עשייה, בזכותכם". כעבור כמה דקות מחקה את הציוץ. בהמשך אמרה: "המסע שהתחלתי עם עמיר ואחר כך עם השותפים הנוספים היה לא קל, לא פשוט. הרבה טענו שהיה להם קשה עם זה אבל החלטנו לעשות את המעשה האחראי".