האטון בטקס פרסי האמי, בשנה שעברה
צילום: אי-פי

דוגמנית טוענת: טימותי האטון אנס אותי ב-1983

השחקן והבמאי זוכה האוסקר מכחיש בתוקף: מעולם לא פגשתי אותה, זה ניסיון סחיטה
מערכת כאן חדשות
03 במרץ 2020
18:46

שרה ג'ונסטון, דוגמנית קנדית בת 50, טוענת כי השחקן ובמאי הקולנוע האמריקני זוכה האוסקר, טימותי האטון, אנס אותה בזמן צילומי סרט ב-1983. האטון מכחיש את המעשה וטוען שהאישה מנסה לסחוט ממנו מיליוני דולרים. כך פרסם אתמול (שני) האתר "באזפיד".

לטענת ג'ונסטון, המקרה התרחש בוונקובר בזמן שהאטון, אז בן 23, הצטלם לסרט "אייסמן", כאשר הייתה בת 14. לדבריה, היא הוזמנה אז לבית מלון יחד עם שתי חברותיה ושם הותקפה ונאנסה על ידו ואחד מחבריו. ג'ונסטון התלוננה במשטרה בשנה שעברה. אימה, שעבדה אז כמעצבת תפאורה, סיפרה לאתר "באזפיד" ששקלה לפנות למשטרה בזמן אמת אך חששה לפגיעה בשמה הטוב בתעשיית הבידור. היא הוסיפה כי היא מתחרטת בדיעבד על אותה החלטה.

האטון, כיום בן 59, אומר כי מעולם לא פגש את הדוגמנית, וכי הסיפור שלה "מפוברק" עם "הצהרות שקריות, גסות ומשמיצות". "בשנתיים וחצי האחרונות הייתי יעד לניסיונות סחיטה מרובים מאישה בשם שרה דייל ג'ונסטון שניסתה לחלץ ממני מיליוני דולרים", אמר לבאזפיד. לדבריו, היא "איימה עליי שאם לא אעמוד על פי דרישותיה, היא תפרסם בכל התקשורת טענה שקרית שתקפתי אותה מינית לפני 37 שנה בקנדה. מעולם לא תקפתי את גברת ג'ונסטון". הוא ציין כי כשראה את הטענות השיקריות שהפיצה בתקשורת, הגיש תלונה ל-FBI בגין סחיטה. "לא אפסיק להילחם כדי לחשוף את הסיפור כפי שהוא - ניסיון סחיטה כושל המבוסס על משהו שלא קרה מעולם". הוא טען כי ג'ונסטון בדתה את התקיפה רק לאחר שתנועת ME TOO צברה כוח, וכך יאמינו לגרסתה.

ג'ונסטון שכרה עורך דין והגיעה להסדר עם האטון שישלם לה דמי פיצויים בסך 135 אלף דולר. עם זאת, היא חזרה בה מן ההסכם כשהבינה שהאטון יוכל להכחיש לגמרי את התקיפה שייחסה לו.

תגיות:
MeToo
,
אונס