ארכיון
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

גנץ מתנגד לממשלת אחדות, נתניהו פוסל רוטציה

ח"כים בכחול לבן פנו ליו"ר המפלגה: היכנס מיד למו"מ עם נתניהו על ממשלת אחדות - גם אם תהיה שני • בליכוד האשימו את ועדת הבחירות באי שיתוף פעולה עם דרישותיהם, ח"כ ניסנקורן מכחול לבן נשלח לכנסת
כתבי כאן חדשות
03 במרץ 2020
21:07
עודכן ב 23:02

הפלונטר הפוליטי לא קרוב להיפתר: בסביבתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ אומרים כי הוא פוסל בשיחות סגורות אפשרות לממשלת אחדות עם בנימין נתניהו. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. נתניהו, מצדו, אף הוא לא ממהר לפתור את העניין ואומר  - לא תהיה הצעה לרוטציה לגנץ.


גנץ עצמו אמר הערב בתום כינוס של ראשי כחול לבן: "אנחנו נעשה כל מה שהתוצאות והחוק מאפשרים לנו כדי להחליף את השלטון. יש לנו עוד 24 שעות ואז נראה". 

בכחול לבן, לעומת זאת, נשמעים גם קולות אחרים. חברי כנסת במפלגה, בעיקר מחוסן לישראל של גנץ ותלם של משה יעלון, מעבירים ליו"ר כחול לבן מסרים בשעות האחרונות: איננו רוצים להיגרר לבחירות רביעיות, פתח במו"מ קואליציוני לאחדות עם הליכוד – אפילו במחיר שבו ראש הממשלה יהיה ראשון.


בכחול לבן יש מי שתולה את האשם בכישלון בקמפיין ביועץ ישראל בכר - לא בגלל ההקלטות שבהן נשמע מותח ביקורת על גנץ, אלא בגלל ש"הרדים" את הקמפיין אחרי חזרת גנץ מפגישתו עם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. גורמים מקצועיים טוענים כי בכר, שעמד בראש הקמפיין, לא מצא מענה נכון לכמה סוגיות, בהן תגובה לקמפיין של הליכוד שלפיו לגנץ אין ממשלה בלי טיבי ועודה.   

בליכוד מעדיפים קודם כל את אורלי לוי אבקסיס, לפני שבודקים אפשרויות עריקה אליהם. זאת, מפני שהיא שותפה טבעית מבחינה אידיאולוגית וכי אין כל מגבלה עליה לעבור אליהם מיד. מקורבים לה אמרו הערב: היא לא מתכוונת להגיב לשמועות, אך לא היא תהיה זו שתכשיר ממשלה אנטי חברתית של נתניהו.

בד בבד, נתניהו נפגש היום עם בכירים בליכוד שהביעו ביקורת על כך שוועדת הבחירות לא משתפת פעולה עם דרישות המפלגה. על כך אמר נתניהו בישיבה: ״לא לתת להם לגנוב את הבחירות״. בעקבות כך נמסר מכחול לבן כי גנץ הנחה "להגביר את הפיקוח מצד נציגי כחול לבן בוועדה. בעקבות זאת הוזעק כעת לכנסת יו״ר הסיעה, ח״כ אבי ניסנקורן, כדי לפקח מקרוב על עבודת ועדת הבחירות המרכזית, וזאת על מנת להבטיח שהספירה מתבצעת באופן תקין וללא שיבושים מכוונים".


בהכנת הידיעה השתתפו מיכאל שמש, זאב קם ויואב קרקובסקי