שמולי, פרץ ולוי-אבקסיס, ארכיון
צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

החיפוש אחר עריקים: לוי-אבקסיס, פרץ ושמולי על הכוונת

גורמים במפלגות החרדיות: עם מפלגת העבודה אנחנו יודעים להסתדר
זאב קם
04 במרץ 2020
08:42

החיפוש אחר עריקים מגוש המרכז-שמאל: במפלגות החרדיות לוחצים על אנשי ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי שיביא שלושה חברי כנסת ממפלגת העבודה-גשר - את עמיר פרץ, איציק שמולי ואורלי לוי אבקסיס - כדי להקים ממשלה.

תוצאות האמת בבחירות 2020: כל העדכונים

לדברי גורמים ביהדות התורה, "עם עמיר פרץ ועם מפלגת העבודה אנחנו יודעים לעבוד ויודעים להסתדר ולכן מעדיפים אותם כשותפים". ואכן, בעקבות הלחץ של החרדים, אנשי נתניהו החליטו שזו האופציה המועדפת עליהם בניסיון לצרף כמה חברי כנסת כדי להקים קואליציה. עד לרגע זה, מאז הבחירות, השלושה (פרץ, אורלי לוי ושמולי) טרם התבטאו לגבי אפשרות של כניסה לקואליציה עם נתניהו.

אתמול פורסם כי בליכוד החליטו לנסות ולפעול מול לוי אבקסיס, ולזנוח כרגע את שאר חברי הכנסת שסומנו כאופציות לעריקה. הסיבה למהלך קשורה בכך שלוי אבקסיס מגיעה מבית ימני, וגם לעובדה שהיא נחשבת לסיעה בפני עצמה שיכולה לבוא לבד וללא מגבלות - כך לפחות מאמינים בליכוד.

אם האופציה הזו לא תתממש, ינסו בליכוד לשנות את החוק שקובע מגבלות על פיצול מפלגות ויבקשו לאפשר גם לחבר כנסת בודד או לשני חברי כנסת להתפצל ממפלגה בלי לספוג סנקציות כתוצאה מאותו פיצול. זאת כדי לנסות ולפצל את אחת המפלגות האחרות.

לוי אבקסיס עצמה צייצה שלשום אחרי פרסום המדגמים: "כולי תקווה שנקום מחר לעידן חדש של עשייה, בזכותכם". כעבור כמה דקות מחקה את הציוץ. בהמשך אמרה: "המסע שהתחלתי עם עמיר ואחר כך עם השותפים הנוספים היה לא קל, לא פשוט. הרבה טענו שהיה להם קשה עם זה אבל החלטנו לעשות את המעשה האחראי".