אל על
צילום: דור שטרקר

אל על החלה בהליכי פיטורים של כ-200 עובדים

חברת התעופה הישראלית צפוייה לפטר עובדים פעילים וקבועים בעלי ותק, נוסף על עובדים שהיו בתהליכי הכשרה. בסך הכל הליכי הצמצום בחברה ישפיעו על כ-1,000 עובדים
שרון עידן
04 במרץ 2020
12:58

חברת התעופה אל-על החלה היום (רביעי) בהליכי פיטורים בפועל של כ-200 עובדים בצוותי האוויר. החברה צפוייה לפטר עובדים פעילים וקבועים בעלי ותק, נוסף על עובדים שהיו בתהליכי הכשרה. מנכ"ל חברת התעופה הישראלית, גונן אוסישקין, הודיע במכתב לבורסה כי שכרם של חברי הדירקטוריון וההנהלה יקוצץ בהיקף של 20%, כ-1,000 עובדים זמניים וקבועיים  יפוטרו, וקליטת עובדים חדשים תופסק עד להודעה חדשה. 

לפני כשבוע הורה אוסישקין, להכין צוות שיערך לפיטורים של מאות מעובדי החברה, עקב המשבר שיצר נגיף הקורונה בענף התעופה. באל על מועסקים כיום כ-6,200 עובדים. החברה הודיעה לבורסה כי הפגיעה בהכנסותיה בעקבות הנגיף, תעמוד על סכום הנע בין 50 ל-70 מיליון דולר. מניית החברה צנחה בעשרות אחוזים בחודש האחרון. 

בכיר בחברת אל על התבטא לפני כשבוע בפסימיות ואמר לכאן חדשות: ״זו קטסטרופה. חברות התעופה פה יקרסו בתוך שבועות ספורים. אל על נמצאת עם נזק של 200 מיליון שקלים מהקורונה. אם המדינה לא תתעורר, לא תהיה פה חברת תעופה בתוך כמה שבועות ספורים״.