הריסת הבית, הלילה

צה"ל הרס את בתיהם של שניים מהמחבלים שביצעו את הפיגוע ליד דולב

לוחמי צה"ל הרסו את בתיהם של שניים מחברי החוליה שרצחו את רנה שנרב. במקום התפתחו הפרות סדר
נורית יוחנן
05 במרץ 2020
07:13

צה"ל הרס הלילה (חמישי) את בתיהם של המחבלים וליד חנאתשה ויזן מגאמס, שהיו חלק מהחוליה שביצעה את הפיגוע במעיין דני סמוך לדולב, שבו נרצחה רנה שנרב. לוחמי צה"ל פעלו ברמאללה ובכפר ביר זית, לאחר שנדחו עתירות שהגיעו ממשפחות המחבלים לבג"ץ נגד מימוש צו ההריסה. 

במהלך הפעילויות התפתחו הפרות סדר אלימות בהשתתפות עשרות פלסטינים שהבעירו צמיגים ויידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר לוחמי צה״ל. הלוחמים הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. המחבלים ביצעו, ביחד עם חברי חוליה אחרים, את הפיגוע בחודש אוגוסט, במעיין דני, בו נרצחה הנערה רנה שנרב ונפצעו אביה ואחיה, איתן ודביר שנרב. 

בסוף החודש שעבר דחו השופטים מלצר, ברק-ארז, ווילנר פה אחד את העתירות שהוגשו נגד שני צווי החרמה והריסה שהוצאו לדירה ולמבנה שבהם התגוררו כמה מהמחבלים. נגד ביתו של ראש חוליית הטרור, סאמר ערביד - עדיין לא הוצא צו הריסה ולא נמסרה הודעה על כוונה להרוס אותו.

ראש חוליית המחבלים עמד אמר מינא סלים ערביד, בן 44 מרמאללה, מבכירי החזית העממית בגזרת העיר. עוד נמסר מהשב"כ כי ערביד עמד בראש התשתית, הכין את המטען ואף הפעיל אותו ברגע שהבחין במשפחת שנרב מגיעה למעיין.

בדצמבר 2019 פורסמו פרטים מחקירת הפיגוע לפיהם חוליית החזית העממית תיעדה אותו במצלמה בזמן אמת. אחרי שנמלטו להר סמוך, צפו המחבלים בסרטון. ‏עוד עולה מהחקירה כי לפני משפחת שנרב עברו במקום שני אנשים נוספים - אולם המחבלים לא היו בטוחים שמדובר ביהודים, ולכן לא פוצצו את המטען. כמה ימים לאחר הפיגוע שברו המחבלים את המצלמה וככל הנראה השמידו את התיעוד.