אוטובוסים בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תיעוד: נהג אוטובוס הותקף בירושלים

בעקבות המקרה השבית איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות את קו 68 בבירה. פעילות הקו המחבר בין הקמפוסים של האוניברסיטה העברית הופסקה בין 09:00 ל-11:00. יו"ר האיגוד: "נהגים הותקפו במהלך נסיעה, מה שכמעט גרם לתאונות קטלניות"
ורד פלמן
05 במרץ 2020
11:42

איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות השבית היום (חמישי) את פעילות קו אוטובוס מספר 68 של חברת אגד בירושלים, בין השעות 09:00 ל-11:00. זאת במחאה על תקיפה אלימה שארעה שלשום נגד נהג הקו אבו אלהווא נאסר, על ידי אחד מנוסעיו. הקו מחבר בין האוניברסיטה העברית בהר הצופים לקמפוס האוניברסיטה בגבעת רם.

תקיפה זו הינה חלק משרשרת מתמשכת של אירועי אלימות כלפי נהגי אוטובוסים, כאשר רק לאחרונה הותקף באגרופים נהג קו 274 של אגד הפועל ברחובות. על פי תיעוד מצולם מהמקרה, צעיר סוטר לנהג הקו ומנסה גם לבעוט בו, ומורחק מהמקום על ידי כמה אנשים. 

יו"ר האיגוד, אבי אדרי, מסר: "לא נשלים עם התופעה האיומה הזאת ולא נקבל כל סוג של אלימות כלפי נהגים. פניתי למנהלי חברות התחבורה הציבורית ולמנכ"לית משרד התחבורה, ודרשתי להתקין מחיצה שתפריד בין הנוסעים לנהג, כפי שנהוג במדינות רבות, וצילום תמידי של האוטובוס מבפנים. אנו פועלים כדי למנוע אסון שכן כפי שכבר נוכחנו בעבר, נהגים הותקפו במהלך נסיעה מה שכמעט גרם לתאונות קטלניות".

לפני כחודשיים, תקף תושב תל אביב בן 30 נהג אוטובוס של חברת אגד. בסרטון שהופץ ברשתות החברתיות נראה התוקף מקלל את הנהג, חוטף ממנו את המשקפיים והטלפון הנייד, ומרחיק ממנו אנשים המנסים להרגיע אותו. כעבור כמה שעות האיש הסגיר את עצמו למשטרה.