הישראלים שהבריאו

לאחר כחודש בבידוד: הישראלים מ"ספינת הקורונה" משתחררים

שני ישראלים עדיין מאושפזים ביפן וטרם ידוע מתי ישתחררו • שלווה דהן תמשיך לשהות בבידוד בשיבא עד להשלמת הימים הנדרשים והבדיקות
ורד פלמן
05 במרץ 2020
18:11

לאחר כחודש בבידוד: תשעה מנוסעי ספינת ״דיימונד פרינסס״ השתחררו היום (חמישי) מבית החולים שיבא לאחר שהחלימו מנגיף קורונה. שלווה דהן תמשיך לשהות בבידוד עד להשלמת 14 הימים הנדרשים והבדיקות שיוכיחו כי החלימה. בני הזוג עודד ורחל עופרים מקיבוץ גבעת השלושה מאושפזים זה 29 ימים בבית חולים צבאי ביפן. עדיין לא ברור מתי ישובו ארצה.

ניקול בן דוד, שהייתה בבידוד, אמרה בשם המשתחררים: ״אנו שמחים שהצלחנו לעמוד במשימה, בדרישות המחמירות של משרד הבריאות הישראלי, ולעשות בידוד נוסף למשך שבועיים בישראל אחרי שהיינו בבידוד בספינה – וכל זה במטרה לוודא שלא נדביק אף אחד מאזרחי ישראל. למרות הקושי של הבידוד הנוסף ברכנו על כך כל העת – מאחר והיה חשוב לנו לצאת נקיים ובטוחים״.

בתוך כך, אובחן נדבק נוסף בנגיף, תושב מזרח ירושלים בן 38 המשמש נהג אוטובוס של קבוצות תיירים. הוא היה במגע עם תיירים מספרד, מגרמניה ומיוון ובא למרכז הרפואי פוריה ליד טבריה לאחר שחש ברע. בדיקות העלו כי נדבק בנגיף והוא אושפז בבידוד בחדר ובו תא לחץ שלילי. מצבו יציב והוא בהכרה. בכך עלה ל-16 מספר הישראלים שנדבקו בקורונה. 

התפשטות קורונה: כל העדכונים