בית המעצר במגרש הרוסים בירושלים
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מחשש לקורונה: בשב"ס יבטלו ביקורי התייחדות ויכשירו אגפים למחויבים בבידוד

שב"ס ינקוט צעדים על מנת למנוע את התפשטות נגיף קורונה בבתי הכלא. על אנשי סגל ייאסר לצאת מגבולות המדינה ועורכי הדין יקיימו פגישות מאחורי מחיצות
רועי ינובסקי
06 במרץ 2020
12:34
עודכן ב 13:50

כפי שפורסם בכאן חדשות, שירות בתי הסוהר (שב"ס) הודיע היום (שישי) על צעדים שינקוט על מנת למנוע את התפשטות נגיף קורונה בבתי הכלא. בוטלו ביקורי התייחדות, ייאסר על אנשי סגל לצאת מגבולות המדינה ויוכשרו שני אגפים יעודיים למחויבים בבידוד. 


נוסף על כך, בתיאום עם לשכת עורכי הדין והסנגוריה הציבורית, יתקיימו המפגשים של עורכי הדין עם אסירים מאחורי מחיצה. משירות בתי הסוהר נמסר כי נבחנים צעדים נוספים. בכאן חדשות פורסם ביום רביעי כי במשטרה, בשב"ס ובמשרד המשפטים בוחנים הכרזה על "מצב חירום מיוחד", שבמסגרתו יידחו כל הדיונים המשפטיים שאינם חיוניים. כלומר, לקיים דיוני הארכת מעצר ועתירות דחופות בלבד. בדיונים שמתקיימים בימים אלו בין נציגי שלושת הגופים, בוחנים הרחבה של ההגדרה בתקנות בתי המשפט, כדי שמשבר הקורונה יהיה במידת הצורך עילה להכרזה על מצב זה. 

חשש או חזל"ש: בתוך ים הפייק ניוז סביב קורונה

החשש המרכזי הוא שהנגיף יתפשט בתוך בתי הכלא ומתקני שירות בתי הסוהר. אם תרחיש כזה יקרה, יהיה קשה לנהל את מערכת האכיפה הפלילית, כמו מעצרים וביקורי עורכי דין. מצב כזה עלול לסכן גם את המשתתפים בדיונים בבתי המשפט. לכן, ייתכן שיהיה צורך לצמצם אותם למינימום.