נמל התעופה בן גוריון ריק
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בהסתדרות קוראים לפעול למתן פיצויים לנפגעי התפשטות נגיף קורונה

יו"ר אגף ההסברה בארגון: "ההנחיות של משרד הבריאות משפיעות על כל המשק". הוא הוסיף שיו"ר ההסתדרות פנה לנתניהו, בבקשה לחבילה סיוע, ואמר שאם הדבר לא ייעשה יינקטו צעדים
דקלה אהרן-שפרן
06 במרץ 2020
14:09

בהסתדרות קוראים למשרד האוצר ולראש הממשלה לפעול בהקדם למתן פתרונות לפיצוי כתוצאה ממשבר התפרצות נגיף קורונה. יו"ר אגף הסברה בהסתדרות, יניב לוי, אמר בריאיון לליאת רגב בתוכנית "בחצי היום השישי" בכאן רשת ב כי באוצר אומרים כי ייתנו מענה לעניין לאחר שהמשבר יסתיים, אולם איש אינו יודע מתי הדבר יקרה. הוא הוסיף שיש לפעול לפתרון מיידי לחברת אל על ולמלונאים, שנמצאים על סך קריסה. 

הוא התייחס לפרסום הבוקר בכאן חדשות, לפיו במשרד הבריאות ממליצים לארגונים במשק להיערך להיעדרויות מהעבודה בהיקפים גדולים, ואמר כי "ההנחיות של משרד הבריאות משפיעות על כל המשק אך עדיין לא ידוע, לדוגמא, מי יפצה את אלפי העובדים שיושבים בבידוד וכרגע ימי המחלה המשולמים להם הם על חשבונם". 

לוי ציין שיו"ר ההסתדרות, ארנון בר דוד, פנה אתמול לראש הממשלה, בבקשה להעמיד חבילת סיוע לעסקים חיוניים וכן פיצוי לעובדים שנמצאים בבידוד. הוא אמר שאם הדבר לא ייעשה, יינקטו צעדים עד להכרזת סכסוך עבודה במשק.

הבוקר פורסם בכאן חדשות שבשל הערכות לתחלואה נרחבת בקורונה בארץ, משרד הבריאות ממליץ כי כל ארגון במשק, ובפרט מפעלים חיוניים, ייתנו דעתם לאפשרות של היעדרות מהעבודה בהיקפים גדולים. במשרד הדגישו כי על כל ארגון לבחון הטלת איסור על נסיעות לחו"ל על עובדיו ולהקפיד על כללי היגיינה וריחוק.