קורונה בישראל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

21 חולי קורונה בישראל; מצבו של אחד מהם החמיר

יותר מ-100 אלף נדבקו בעולם • שלושה חולי קורונה ישראלים אותרו היום • משרד הבריאות: תייר מאיטליה שביקר בישראל אובחן כחולה קורונה
דקלה אהרן-שפרן ומאיה רכלין
06 במרץ 2020
16:04
עודכן ב 18:19

משרד הבריאות הודיע היום (שישי) על החולה ה-21 בקורונה שאותר בארץ. מדובר בישראלי בשנות ה-30 לחייו שחזר ביום ראשון האחרון מאוסטריה. מוקדם יותר אותרו שלושה ישראלים נוספים שחלו בנגיף. החולים – שני גברים בשנות ה-50 לחייהם שחזרו מספרד ומשוויץ, וגבר בן 30 שחזר גם הוא מספרד. מבית החולים פוריה נמסר כי בשעות האחרונות מצבו של אחד החולים הוחמר והוא נזקק להנשמה מלאכותית. מדובר בנהג אוטובוס תיירים שהסיע קבוצה מיוון.


בתוך כך, חצה מספר הנדבקים בקורונה ברחבי העולם את המאה אלף בני אדם. מקביל, משרד הבריאות הודיע כי תייר מאיטליה שביקר בישראל אובחן כחולה קורונה. 

המקומות שבהם ביקר התייר:
23.02.20 | הגעה לישראל ב-13:55 בטיסת אלאיטליה AZ806; 21:30–18:30 – מסעדת ANIMAR בקומה 1 במלון דן תל אביב.

24.02.20 | 07:00–08:00 - ארוחת בוקר במלון דן תל אביב; 08:15-08:00 - נסיעה במונית ממלון דן בתל אביב לרחוב הארבעה 21 תל אביב; 14:00-08:15 - רחוב הארבעה 21 תל אביב (שהה בקומה 17 של הבניין).

24-25.02.20 | 02:45-22:00 – מסעדת ANIMAR בקומה 1 במלון דן תל אביב; חזרה לאיטליה ב-05:15 בטיסת אליטליה AZ809. על כן, כל מי שהיה במקומות הנ״ל להכנס באופן מיידי לבידוד בית למשך 14 יום ולדווח על כך באתר משרד הבריאות.

על רקע ההיערכות בישראל להתפרצות הנגיף, מסמך הנחיות חדש של משרד הבריאות ממליץ כי כל ארגון במשק, ובפרט מפעלים חיוניים, ייתן את הדעת לסוגיית "הרציפות התפקודית" של העובדים. זאת נוכח עליית הסבירות למקרים של תחלואה או היעדרות מהעבודה בהיקפים גדולים.

חשש או חזל"ש: בתוך ים הפייק ניוז סביב קורונה

מוקדם יותר דווח כי בשל מיעוט נוסעים החוששים להידבק בקורונה, אל על מבטלת טיסות לברצלונה, ברלין, לונדון וציריך. המהלך הזה מגיע גם לאחר שישראל החליטה לאסור על כניסת תיירים ממספר מדינות באירופה.

רשות האוכלוסין פרסמה מפה ובה רשימת המדינות שמהן לא תורשה כניסה לישראל

חברת התעופה הגרמנית לופטהנזה הודיעה כי היא מבטלת את כל הטיסות לישראל עד ה-28 בחודש, בשל המשבר. חברות התעופה בקבוצת לופטהנזה כוללות את לופטהנזה, סוויס ואוסטריאן איירליינס. נוסף על כך, מבוטלות כ-7,100 טיסות פנים-אירופאיות לחודש זה החל מהיום. גם חברת תעופה ההונגרית "וויז אייר", המפעילה טיסות מישראל למגוון יעדים באירופה, מבטלת את טיסותיה בקו וינה–תל אביב ווינה–אילת.

אמש השתחררו מהבידוד בבית החולים שיבא תשעה מנוסעי ספינת ״דיימונד פרינסס״, לאחר שהחלימו מהקורונה. שלווה דהן תמשיך לשהות בבידוד עד להשלמת 14 הימים הנדרשים והבדיקות שיוכיחו כי החלימה. בני הזוג עודד ורחל עופרים מקיבוץ גבעת השלושה מאושפזים זה 29 ימים בבית חולים צבאי ביפן. עדיין לא ברור מתי ישובו ארצה.

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי חלה הרעה במצבו של אחד החולים שמאושפזים בבידוד בשיבא. מצבו של החולה לא מוגדר קשה ולא נשקפת סכנה לחייו. כמו כן, משרד הבריאות דיווח על חולה נוסף, 17 במספר, שהתגלה אתמול לאחר שחזר מאיטליה ב-29 בפברואר לביתו שבמרכז הארץ.

המשטרה הודיעה אתמול כי היא פתחה בחקירות נגד שמונה אנשים שהפרו את צווי הבידוד של משרד הבריאות. החקירות נפתחו בעקבות תלונות שכנים, ולדברי המשטרה, "האזרחים בחרו להתעלם מההנחיות ביודעין, כשהם רואים לנגד עיניהם את תועלתם האישית". מדובר בשישה מפרי צווים של עצמם, לצד האדם שתועד כשהוא תוקף את הפקחים ומתעטש עליהם והבעלים של הפיראט האדום שמסר לכאורה מידע כוזב על המקומות שבהם ביקר. היום כבר דווח כי כל מי שביקר בחנות הפיראט האדום בתאריכים שפורסמו, חייב לשהות בבידוד.

תגיות:
קורונה