קורונה בבית לחם

9 מקרים חדשים של קורונה בבית לחם

עלה ל-16 מניין החולים בנגיף בשטחי הרשות הפלסטינית • לכאן חדשות נודע כי ישראל מאפשרת לתיירים שנמצאים באזור לחזור לארצם – על אף הסגר
גל ברגר
06 במרץ 2020
18:50
עודכן ב 22:02

משרד הבריאות הפלסטיני הודיע היום (שישי) כי התגלו עוד 9 מקרים של חולי קורונה בבית לחם. בכך עלה ל-16 מניין החולים בנגיף בשטחי הרשות הפלסטינית. בעזה ובגדה המערבית יש עוד כ-120 פלסטינים ששוהים בבידוד בית, שלושה בבידוד במתקן ייעודי ביריחו ועוד חמישה בני אדם נמצאים בבידוד במסוף רפיח.

לכאן חדשות נודע כי בבית לחם יש כעת בין 1,000 ל-1,500 תיירים זרים – וישראל מאפשרת להם לעזוב אותה בהדרגה ולעלות על טיסות לארצותיהם חרף הסגר שהוטל על בית לחם. מספר דומה של תיירים כבר עזב את העיר ביממה החולפת.

ראש ממשלת הרשות הפלסטינית מוחמד אשתיה הודיע על איסור התנועה אל בית לחם וממנה, כחלק מהמאמצים למנוע את התפשטות הקורונה. נוסף על כך, אשתיה הנחה להקים מרכזים רפואיים לטיפול בחולי הנגיף בכל מחוז ברשות.


אתמול הכריז ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן על מצב חירום למשך 30 ימים, במסגרתו נסגרו האוניברסיטאות, בתי הספר וגני הילדים בכל שטחי הרשות הפלסטינית. בחלק מהערים הפלסטיניות סגרו אתרים ציבוריים שונים ובכלל זה בתי קפה ומסעדות, פארקים ציבוריים ואת גן החיות בקלקיליה.

המופתי הפלסטיני, שייח מוחמד חוסין, אמר היום כי הציות להנחיות משרד הבריאות הפלסטינית הנו חובה הלכתית. נכון לעכשיו הנגיף לא הגיע לרצועת עזה. האוניברסיטאות ברצועה הודיעו כי ישביתו את הלימודים החל ממחר ולמשך חודש ימים. גם בתי הספר של סוכנות אונר"א ברצועה יהיו סגורים מחר בגלל הקורונה. בחמאס הבהירו כי הפגנות הגדר ההמוניות המתוכננות להיערך בסוף החודש – טרם בוטלו בגלל הקורונה.