אילוסטרציה, חשבון הטוויטר של בנט
חשבון הטוויטר של בנט, צילום אילוסטרציה: סולימאן חד

חשבון הטוויטר של שר הביטחון בנט נפרץ על ידי האקרים פרו פלסטיניים

דגלי פלסטין וטורקיה וסיסמאות אנטי ישראליות פורסמו בשמו של שר הביטחון לפנות בוקר. מלשכתו של בנט נמסר: "על פי כלל האינדיקציות, אין מדובר בפעילות של גורמי טרור עוינים והפריצה לא הובילה לחשבונות המייל האישיים או לנייד של השר, אלא הסתכמה בהשגת סיסמת הטוויטר בלבד"
יערה שפירא וכרמלה מנשה
07 במרץ 2020
13:49
עודכן ב 22:22

גורמי סייבר במערכת הביטחון יערכו בדיקה לאחר שחשבון הטוויטר של שר הביטחון נפתלי בנט נפרץ לפנות בוקר (שבת). בשעות הלילה צוייצו דגלי פלסטין וטורקייה מחשבונו של בנט וגם הכתובת "Freedom for Palestine" וטקסט המפאר את טורקיה. 

לאחר הפריצה מסרו גורמים במערכת הביטחון כי מחר תיערך בדיקה מקיפה כדי להבין האם נפרצו מכשירים וחשבונות נוספים והאם ייתכן שדלף מהם מידע. מלשכתו של בנט נמסר כי החשבון נפרץ אמש בסביבות השעה 02:00 בלילה ושהפריצה ארכה דקות ספורות. עוד נמסר שהתכנים נמחקו באופן מיידי, הוחלפה סיסמת הגישה אל החשבון והנושא הועבר לטיפול הגורמים המוסמכים. 

מלשכת שר הביטחון נמסר: "הנושא הועבר לטיפול גורמי הסייבר המוסמכים במערכת הביטחון, אשר החלו בבדיקה מיידית שארכה מספר שעות. הבדיקה הסתיימה כעת ותימשך גם מחר. על פי כלל האינדיקציות, אין מדובר בפעילות של גורמי טרור עוינים והפריצה לא הובילה לחשבונות המייל האישיים או לנייד של השר, אלא הסתכמה בהשגת סיסמת הטוויטר בלבד. שונו הסיסמאות לכלל החשבונות על מנת למנוע הישנות מקרה מעין זה".