נתניהו וגנץ
צילום: יונתן זינדל, תומר נויברג, פלאש 90

ההחלטה נפלה: גנץ ילך לממשלת מיעוט, נתניהו ימשיך גם כראש אופוזיציה

נתניהו מאותת לראשי הליכוד לא למהר לתפור חליפות ולראשי הגוש שימשיך להנהיג אותם גם כיו"ר אופוזיציה. גנץ וליברמן מקווים שראשי הליכוד ומפלגות הגוש יראו את נתניהו מחוץ למשרד רה"מ ויצטרפו לממשלה | פרשנות
ירון דקל
07 במרץ 2020
21:46

נאומי נתניהו וגנץ: הערב (שבת) הוא הערב שבו נפל האסימון אצל ראש הממשלה נתניהו ויו"ר כחול לבן גנץ. בנאומו אמר היום נתניהו שכל ממשלה שלא יהיה בראשה תהיה בלתי לגיטימית. מבחינתו הבחירות הוכרעו בנצחונו, אך הוא מבין שהכנסת הולכת ל-62 מנדטים נגדו ולא כפי שהראו המדגמים בליל הבחירות, לשיוויון 60-60. לכן מנסה נתניהו להניע את תומכיו לצאת ולהפגין ולמחות כדי להשפיע על גנץ ולמנוע ממנו להרכיב ממשלה בתמיכת הרשימה המשותפת. נתניהו אומר הערב שאינו הולך לשום מקום ומאותת לראשי הליכוד, אל תמהרו לתפור חליפות ולראשי הגוש, שימשיך להנהיג את הגוש גם אם יהיה יו"ר אופוזיציה וינסה להביא לבחירות רביעיות.


אצל גנץ עצמו נפלה הערב למעשה ההחלטה ללכת לממשלת מיעוט בתמיכת עמיר פרץ, ניצן הורוביץ, אביגדור ליברמן, איימן עודה ואחמד טיבי. גנץ סגר כפי הנראה את הדברים עם ליברמן. החבירה ביניהם היא הכוח המניע בישראל כיום. המטרה היא שכאשר ראשי הליכוד ומפלגות הגוש יראו את נתניהו מחוץ למשרד ראש הממשלה, אולי יתבקע הגוש שמאחוריו והם יצטרפו לממשלה.