בני גנץ
צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

בעקבות התלונות: המשטרה תבחן את טענות גנץ ויועצו על איסוף מידע נגדם

יועצו של גנץ התלונן לנוכח פרסומים על כך שחברת CGI GROUP נשכרה לכאורה כדי לאסוף מידע, ומי ששילם על כך היה אדם בשם רפי ויצמן שנשכר ע"י הליכוד לעסוק לכאורה באבטחת מידע
רועי ינובסקי
08 במרץ 2020
19:01
עודכן ב 11:01

במשטרה החלו היום (ראשון) בבחינת הטענות על הפעלת חוקרים פרטיים נגד יו"ר כחול לבן בני גנץ ויועצו רונן צור, לאחר שהתקבלה תלונה בלשכת היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט וממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן. יועצו של גנץ התלונן לנוכח הפרסומים בדה מרקר ובחדשות רשת 13 על כך שחברת CGI GROUP נשכרה לכאורה כדי לאסוף מידע עליו ועל גנץ.

לפי הפרסומים, מי ששילם לחברה היה אדם בשם רפי ויצמן שנשכר על ידי הליכוד, לעסוק לכאורה באבטחת מידע. במכתב ששלח יועצו של גנץ למנדלבליט ולכהן, נכתב כי מדובר בפרשת "ווטרגייט הישראלית". באגף החקירות והמודיעין החלו בבחינת החומרים, ואין מדובר בשלב זה בבדיקה או חקירה פלילית.

בליכוד הגיבו לפרשה במכתב שנשלח למבקר המדינה על ידי עורך הדין אבי הלוי ושם נטען כי ויצמן נשכר לצורך אבטחת מידע, וכי מעולם לא הייתה מעורבות לכאורה בשליחת חוקרים פרטיים לצורכי עיכוב. עם זאת במכתב הליכוד נטען כי "במהלך ניהול הקמפיין התקבל מידע הנוגע לגנץ והליכוד ביקש מחברת ארמו (החברה של ויצמן שנשכרה על ידם) לבדוק את המידע והאותנטיות שלו. המידע אף פעם לא הגיע לחברת ארמו וממילא לא נבחן על ידה או על ידי הליכוד".

מבירור עולה כי ויצמן עסק בשנים האחרונות בזכיינות למכירת מדפסות ודיו. עורך הדין דרור מתתיהו, שמייצג את מר רפאל וייצמן מסר בתגובה: ״מר ויצמן הוא קצין מילואים בחיל התקשוב, בוגר קורס CISO (מנהלי טכנולוגיות ומתודולוגיות הגנת סייבר) שהוסמך לאחרונה גם כ- CISSP (אחת מהסמכות אבטחת המידע היוקרתיות בעולם, אשר דורשת ניסיון של לפחות 5 שנים בתחום). מר ויצמן עוסק שנים בתחום אבטחת והגנת מידע, רשתות, מתח נמוך ואבטחה סביבתית, ומספק שירותים בתחומים אלה לגורמים שונים, אותם אין הוא רשאי לחשוף.

לנוכח העובדה, כי תנועת הליכוד בחרה לחשוף מיוזמתה את ההתקשרות עם מר ויצמן ולנוכח דברי ההבל שנקשרים בשמו בימים האחרונים, על ידי גורמים בעלי עניין, הוא מבקש להבהיר, באופן חד משמעי ולמען הסר כל ספק, את הדברים הבאים: תנועת הליכוד מעולם לא שכרה את שירותיו של מר ויצמן על מנת לפרוץ לטלפון הנייד של מר בני גנץ או על מנת לבצע חקירות פרטיות או מעקבים אחר מר גנץ, יועציו או בני משפחותיהם. מר ויצמן לא התבקש לעשות כן ומעולם לא עשה כן. מדובר בטענות כוזבות ומטעות, נטולות כל בסיס עובדתי, אשר פוגעות באופן קשה ובוטה בשמו הטוב של מר ויצמן וגורמות לו נזקים כבירים ובלתי הפיכים, במישורים שונים. ככל שהפרסומים השקריים יימשכו, האחראים להם יישאו בדין״.